Dini Haberlerim

FAHRİ KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ GÜVENCE İSTİYOR

Geçici Kur’an Kursu Öğreticileri Platformu tarafından, geçici Kur’an kursu öğreticilerinin iş güvencelerinin sağlanması gerektiği hususuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Platform olarak, geçici Kur’an kursu öğreticilerinin sorunlarının çözümü için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümete, Diyanet İşleri Başkanlığına, yetkili sendika ve diğer sivil toplum kuruluşlarına talepte bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, “İsteğimiz, atanma şartlarına haiz, KPSS ile güncel yeterliliği bulunan ve bir eğitim-öğretim yılı hizmeti bulunan tüm hocalarımızın iş güvencelerinin sağlanmasıdır. Geçici olarak görev yapan hocalarımızın hepsinin güncel yeterlilik belgeleri mevcuttur. KPSS’den 70 ve üzeri puan alarak il müftülüklerince yapılan mülakat sınavlarını kazandıktan sonra 700 TL ücret ve 12 gün sigortalı olarak asgari ücretin altında bir ücretle göreve başlatılıyorlar. Hükümetimiz tarafından çalışması devam eden taşerona kadro çalışmasına biz geçici Kur’an kursu öğreticilerinin de dâhil edilmesini talep ediyoruz. Geçici Kur’an kursu öğreticilerin sıkıntılarının çözülmesi ve iş güvencelerinin sağlanması yerinde bir karar olacaktır.” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ