Dini Haberlerim

Ezanı Güzel Okuma Hizmet İçi Eğitim Kursu

Ezanı Güzel Okuma Hizmet İçi Eğitim Kursu

Cami hizmetlerinin etkin ve verimli bir biçimde sunulması amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı, görevlilerin mesleki yeterliliklerini, hizmette etkinlik ve verimliliklerini artırabilmek için yıl boyu hizmet içi eğitim çalışmalarına önem vermektedir.

Yalova İl Müftülüğü de bu çerçevede, cami görevlilerinin musiki kabiliyetlerini geliştirmek, ezan, kâmet ve salâ okuyuşlarını daha da güzelleştirmek, nitelikli ve etkin hizmet sunmalarını sağlamak amacıyla “Ezanı Güzel Okuma Hizmet İçi Eğitim Kursu” düzenledi.

İl Müftüsü Turgut Açari, İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, İl Müftü Yardımcıları ve kursiyerlerin katılımı ile Uygulama Otelinde gerçekleştirilen “Katılım Belgesi” verme töreni ile kurs tamamlandı.

19.03.2018 – 12.04.2018 tarihleri arasında Fatih Camii müştemilatında düzenlenen ve dersleri Termal İlçe Vaizi Sezai Ceyhan verdiği kursa katılan din görevlileri; bu kurs ile ezan, kâmet ve salâ okuyuşlarının daha da güzelleştiğini ifade etiler.

İl Müftüsü Turgut Açari, de belge töreninde kursiyerlere yaptığı konuşmada; “ Ezan, dinimizin şiarındandır. Güzel sesle okunan her ezan, insanların üzerinde olumlu etki bırakır. Onun için ezanı özenerek ve usulüne uygun olarak okunması önemlidir. ” dedi ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Program, Katılım Belgelerinin verilmesinin ardından yapılan ikram ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ