Dini Haberlerim

ETKİLİ DİN GÖREVLİSİ EĞİTİM VE GELİŞİM SEMİNERİ

ETKİLİ DİN GÖREVLİSİ EĞİTİM VE GELİŞİM SEMİNERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) ile ortaklaşa düzenlenen din görevlilerine yönelik “Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim”  Ağrı İl Müftülüğünde gerçekleştirildi.

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi Konferans salonunda gerçekleşen seminere İl merkezi ve İlçelerde B, C ve D grubu Camilerde görev yapan din görevlileri katıldı. Seminerde İl Müftü Vekili Fatih TAVLAŞOĞLU, İl Müftü Yardımcısı Murat SARI, İlçe Müftüleri, Vaizler, Müftülük personelleri da hazır bulundu.

Sabah saat 8:30’da başlayan seminerler öğleden sonra saat 16:00’ya kadar devam etti.

Seminer Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftü Vekili Fatih TAVLAŞOĞLU açılış konuşması yaptı.

Ardından sabah oturumu için Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı  Davut KAYA, İmamet, Hitabet ve Kıraat, Prof. Dr. Mustafa AĞIRMAN, Dine İstikamet Üzere Hizmet Etmek konularında seminer verdi. Öğle yemeği arasından sonra Emekli İmam Hatip ve Vaiz Mahmut TOPTAŞ, Din Görevlisinin İrşad Faaliyetleri konusunda bilgiler verdi. Programın son bölümünde ise Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İŞLEYEN “Etkili Din Görevlisi” temalı konuşma yaptı.

Başkan Yardımcısı İŞLEYEN konuşmasında “din görevliliğinin ehemmiyeti, millet ve ümmet birliğine katkıları, maneviyatın öncüsü olma vasıfları, meydana gelen hadiselere yaklaşım biçimleri, özellikle bölgenin hassasiyetlerine dikkat edilmesi” hususlarında bilgiler verdi.

Tidef genel Başkanı Mustafa YELEK de Tidef’in hedefleri hakkında bilgiler verdi. Akabinde İl Müftülüğünce günün anısı için hazırlanan hediyenin Başkan Yardımcısı Burhan İŞLEYEN’e takdimi ile oldukça verimli geçen seminer sona erdi.

 

 

Kaynak : Dini Haberlerim

 

Bu sitede Kaynak gösterilerek (DİNİ HABERLERİM)  yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur. Kaynak göstermeksizin alıntı yapılamaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ