Eskişehir’den Afganistan’a kardeş yardımı

Eskişehir’den Afganistan’a kardeş yardımı

Eskişehir İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Eskişehir Şubesi iş birliğinde Afganistan’a yönelik yardım kampanyası başlatıldı.

İlçe müftülükleri ve TDV ilçe şubelerinin de destek verdiği yardım kampanyası kapsamında hazırlanan 6 tırlık insani yardım konvoyu, dualarla Afganistan’a uğurlandı.

Uğurlama töreninde konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, “18-19 Ağustos tarihleri arasında 6’ncı İyilik Treni, Ankara’dan bölgeye gönderilecek. Eskişehir Valimiz Erol Ayyıldız’ın onayıyla ilçe müftülüklerimiz, din görevlilerimiz, Kur’an-ı Kerim öğreticilerimiz, vaizlerimiz ve hayırseverlerin gayretleriyle yardım kampanyası başlattık. 5 tır un, 1 tır da diğer gıda malzemeleri olmak üzere 6 tır gıda maddesi temin ettik. Tırlardaki gıda malzemeleri yarın Ankara’da AFAD’a teslim edilecek. Bu yardım, Eskişehir’deki insanların hayırseverliğini gösteriyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu yardımlar, Afganistan’da yaşayanların dertlerine merhem olacaktır.” dedi.

Yardım malzemeleri, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Ankara’dan yola çıkacak olan İyilik Treni ile Afganistan’a gönderilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ