Dini Haberlerim

Erbaş : “Tüm dünya bizden hizmet bekliyor”

Erbaş : “Tüm dünya bizden hizmet bekliyor”

Yurtdışında görev yapacak müşavir, ataşe ve koordinatörlere yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim programının açılışına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Sadece Türkiye değil, tüm dünya bizden hizmet bekliyor” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yurtdışında görev yapacak müşavir, ataşe ve koordinatörlere yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim programının açılışına katıldı.

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Sadece Türkiye değil, tüm dünya bizden hizmet bekliyor” dedi.

Başkan Erbaş, Diyanet’in dünya üzerinde müşavirlik, ataşelik ve koordinatörlük olarak toplamda 102 noktada hizmet ettiğini kaydetti.

Görev yapılacak bölgelerde en fazla eğitime önem verilmesinin altını çizen Başkan Erbaş, “Bugün yanlış din algısı ile başımıza gelen belaları görüyorsunuz. Farklı farklı anlayışlar ortaya çıkıyor. Yanlış din algısı, bir müddet sonra terör örgütüne dönüşüyor, FETÖ, DAEŞ gibi. Yurt dışında bizi en fazla uğraştıran, hala vatandaşlarımızın üzerinden elini çekmeyen örgütler var” diye konuştu.

FETÖ ile mücadele

Cihat gibi kutsal bir kavram yanlış din algısına kurban edildiğini ifade eden Başkan Erbaş, yurtdışında FETÖ ve DAEŞ gibi örgütlerle mücadele etmede hassas davranılmasını vurgulayarak, bunlarla ilgili hazırlanan raporların mutlaka görev yapılacak yerlerde insanlara ulaştırılmasını istedi.

Başkan Erbaş, yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da, dinin yanlış ve yanlı yorumuyla ortaya çıkabilecek suiistimallere mahal bırakmaması gerektiğini ifade etti.

Medeniyetimiz farklı inançlara sahip insanları asırlarca bir arada yaşattığına dikkat çeken Başkan Erbaş, İslam dünyasında çıkarılmaya çalışılan mezhep çatışmasını engellemek için gayret sarf edilmesini vurguladı.

Açılış programının Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen hizmet içi eğitim programı, Rıfat Börekçi Eğitim Merkezinde 9 gün sürecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ