Engelli bireylere yönelik hadis-i şerif ezberleme yarışmasında il birincileri belli oluyor

Engelli bireylere yönelik hadis-i şerif ezberleme yarışmasında il birincileri belli oluyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2023 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında 12-20 yaş aralığındaki engelli bireyler arasında “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” temalı ödüllü hadis-i şerif ezberleme yarışması düzenliyor.

Engellilik konusundaki toplumsal bilinç ve farkındalığı artırmak, özellikle genç engelli bireylerin Başkanlığın hizmetlerinden daha etkin bir şekilde istifade edebilmelerine, dini değerlerin eşliğinde moral ve motivasyonlarını artırarak hayata daha aktif katılabilmelerine destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmada il birincileri belli oluyor.

Sivas

Sivas İl Müftülüğünce düzenlenen “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” temalı engelli bireyler arası hadis ezberleme yarışmasına katılan görme engelli Rabia Beyza Çiltaş, 40 hadis ezberleyerek il birincisi oldu.

Yarışmacı Rabia Beyza Çiltaş, kura yöntemiyle yürütülen yarışmada ilk çektiği hadisin görme engellilere yönelik bir hadis olması ise komisyon üyelerini duygulandırdı.

Yarışma sonunda İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Beyza Çiltaş ve ailesini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

sivas-engelli-yarışma-11

Tekirdağ

Çorlu Müftülüğünde 2023 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında 12-20 yaş aralığı engelli bireylere yönelik ”Peygamberimiz, İman ve İstikamet” temalı ödüllü hadis-i şerifi ezberleme yarışması düzenlendi.

sivas-engelli-yarışma-22

Çorlu Müftülüğünde düzenlenen yarışmada; Lefize Yenil birinci, Gül Duman ikinci ve Bayram Özdemir üçüncü oldu.

Dereceye giren yarışmacılara İlçe Müftüsü Mehmet Nedim Bakır tarafında hediyeleri takdim edildi.

Ayrıca yarışmaya katılanlara Diyanet Dergileri ve kitap hediye edildi.

ığdır-yarışma-11

Iğdır

Iğdır İl Müftülüğünce yapılan yarışmada ise Salih Sisko il birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ