Dini Haberlerim

Dr. İhsan Şenocak Hoca Açığa Alındı

Dr. İhsan Şenocak Hoca Açığa Alındı

Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi  ,İFAM’ın (İlmi Ve Fikri Araştırmalar Merkezi) kurucusu, olan  Dr. İhsan ŞENOCAK hocaefendinin şuan itibari ile soruşturma gerekçesi ile görevden uzaklaştırıldığı bilgilerine ulaşılmıştır.

Sosyal medyada çok büyük bir tepki ile karşılanan hadisenin bundan sonraki aşamalarına ilişkin bilgiler sitemiz tarafından duyurulacaktır.

İHSAN HOCA NEDEN AÇIĞA ALINDI?

İhsan Şenocak Hoca’nın neden açığa alındığı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Dr. İhsan Şenocak Hoca Efendi’nın Cuma hutbeleri ve sohbetleri sosyal medya hesaplarından halkımızla paylaşılmakta ve çok geniş kitlelerce yakından takip edilmektedir. Yaptığı bazı sohbetler sebebiyle bazı kesimlerce eleştirilen  Şenocak Hoca , doğru bildiklerini söylemekten çekinmeyen bir ilim adamı olarak bilinmekte.

İhsan Şenocak Hoca’nın açığa alınması, sevenlerini çok üzdü.

 

 

Dr .İhsan ŞENOCAK Kimdir ? 

1974 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İlkokuldan sonra hafızlık yaptı. 1994’te Samsun İmam Hatip Lisesi’nden 99’da Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Okul yıllarında muhalled usulde İslamî ilimler okudu. 2002’de Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ni bitirdi. 2004 yılında OMÜ İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalında “İslam Hukuku’nda Taklit” konulu teziyle yüksek lisans yaptı.

Aynı fakültede “İslâm Hukuku’nda Örfün Hükümlere Etkisi” adlı tezini tamamlayarak doktor oldu. 1997 yılında Samsun’un Vezirköprü ilçesinde imam-hatip olarak memuriyet hayatına başladı. Diyanet İşleri Başkanlığında farklı kademelerde görev yaptı.

2007’de Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi’ne müdür olarak atandı. 1996 yılında Yedibeyza dergisini neşretti. 2005-2010 yılları arasında yayımlanan İnkişaf dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.

Milli Gazete ve Yeni Şafak’ta müstear isimle dizi ve düşünce yazıları yazdı. 2008’de Tv5’de “köprü” programını hazırlayıp sundu. Müstear isimlerle farklı türlerde çok sayıda yazı kaleme aldı.

Kurucusu olduğu ve kısa adı İFAM olan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nde tefsir, hadis, fıkıh, akâid, usûl, nahiv, mantık, kavâid ve makâsıd gibi temel ve yardımcı ilimler okutmakta, ayrıca araştırma merkezindeki hocalarla birlikte aylık ilim, fikir ve hareket dergisi olan Hüküm Dergisi’ni çıkarmaktadır.

14.06.2016 tarihinde Eğitim Merkezi Müdürlüğü görev süresi dolduğundan kendi isteği ile Eğitim Merkezinde Eğitim Görevliliğine atanmış olup halen bu görevini sürdürmektedir.

 

 

 

Kaynak :Dini Haberlerim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ