Dini Haberlerim

Diyanet’ten Personele “Dini Kullanan Zararlı Akımlar” Konferansı.

Diyanet’ten Personele “Dini Kullanan Zararlı Akımlar” Konferansı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından Adıyaman’da din görevlilerine yönelik düzenlenen konferansta İslam dinini kullanan FETÖ ve DAEŞ gibi örgütlerin yapılarından bahsedildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından Belediye Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansta FETÖ ve DAEŞ’in yapılarıyla ilgili hazırlanan raporlar din görevlileriyle paylaşıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan konferansın açılış konuşmasını Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü yaptı.

Müftü Mehmet Ali Öztürkçü, FETÖ ve DAEŞ tarör örgütlerinin ideolojisi ve fikri yapısıyla ilgili Din İşleri Yüksek Kurulunun detaylı bir rapor hazırladığını belirterek, bu örgütlerle mücadele etmenin özellikle din görevlilerinin görevi olduğuna dikkat çekti.

Müftü Öztürkçü, “Bu örgütlerle etkin bir mücadele için bu örgütlerin ortaya çıkış sebeplerini tespit edip bu olumsuzlukların ortadan kaldırmak gerekmektedir. Bizim açımızdan yapılacak en önemli iş ülkemizde ve İslam aleminde sahih din anlayışının ortaya konulması ve bilhassa çocukların ve gençlerin bu bilgi ve anlayışla yetiştirmemiz gerekmektedir.

Adıyaman DAEŞ’in merkezi olduğu şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu kesinlikle doğru değildir. Adıyaman’da örgütün eleman yetiştirme ve toplanma gibi bir merkezi bulunmamaktadır. Bu algıyı kırmamız gerekmektedir” dedi.

Daha sonra Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz başkanlığında, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Kenan Oral tarafından FETÖ terör örgütü, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Zekeriya Abdulazizoğlu tarafından DAEŞ terör örgütüyle ilgili sunum yapıldı.

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz yaptığı konuşmada, “Din her zaman insanlık tarihinde gündemdedir. Günümüzde dinin çok görünür olması, dikkat çekmesi, güçlü olması nedeniyle dinin bu gücünü kullanmak isteyen, istismar etmek isteyen çeşitli uluslararası güçler dinin içinden dindarlığı kullanma yolunu seçmiştir. Bugün din istismarı konusunda somut olan iki örgütle ilgili bilgi vereceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ