Dini Haberlerim

Diyanet’ten Müftülüklere 2019 Yılı Umre Görevli Talimatı !

Diyanet’ten Müftülüklere 2019 Yılı Umre Görevli Talimatı !

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 yılı umre organizasyonlarının daha verimli yapılabilmesi için umreye gidecek vatandaşların kayıt işlemleri ile organizasyonlarda görevlendirilecek personele eğitim semineri planlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın seminer talımatı şu şekilde ; 

2019 yılı umre organisasyonunda umreye gidecek vatandaşlarımızın kayıt işlemleri ile organizasyonda görevlendirilmek üzere müracaat edecek personelin bilgilerinin programa girilmesi, il ve ilçe müftülükleriyle koordinenin ve bilgi akışının daha sağlıklı yürütülebilmesi,umre programının tanıtımı, programa yapılan ilave alanların tanıtılması,umre yolcularının kayıtlarının programa girişi, bağlantıları ve personel seçimine ilişkin görevli kriterleri gibi detayların program üzerinde gösterilmesi, ayrıca umre kayıtlarıyla ilgili diğer iş ve işlemlerin anlatılması ve bilgi paylaşımında bulunulması amacıyla 29 Eylül – 01 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam Eliz Hotel’de eğitim seminerine alınmaları ilgi (b) olurla uygun görülmüştür.

Buna göre;
1- İliniz umre bürolarında çalışan ve kayıtları umre/görevli programına bizzat girecek görevliler ile umre hizmetlerinden birinci derece de sorumlu Hac ve Umre Şube Müdürü, yoksa umreden sorumlu İl Müftü Yardımcısı veya Umre kayıtlarıyla ilgilenen şube müdürleri ile Ek-1 listede belirtilen sayıda personelin katılımı sağlanacaktır.
2- Seminere katılacak personel 29 Eylül 2018 tarihinde saat 15:00’den itibaren otele giriş yapabilecek ve akşam yemeği verilecektir. Seminer 01 Ekim 2018 tarihinde saat 14:00’a kadar devam edeceğinden dönüşlerin bu saatler dikkate alınarak planlanması gerekmektedir. Söz konusu personel en geç 30 Eylül 2018 tarihinde saat 08:00’da derste olacak şekilde aşağıda belirtilen adreste hazır bulunacaktır.
3- Seminere katılacak personel ilinizce belirlenecek olup belirlenen isim listeleri, Ek2, Başkanlığımızca umreci bilgilerinin bilgisayar programına girişinin yapılabilmesi için, il ve ilçe müftülüklerinde oluşturulan “Umre Bürolarında” çalışacak personele şifreler İl Müftülüklerince verileceğinden İliniz Müftülük personelinden belirlenecek admin kullanıcıya ait bilgilerin Ek-3 formlara uygun olacak şekilde doldurularak en geç 21 Eylül 2018 Cuma günü 17:00’a kadar [email protected] mail adresine gönderilecektir.
4- Birimimizce oluşturulacak telefon rehberi için umre bürolarında görev yapan personelin iletişim bilgileri Ek-4 forma uygun olacak şekilde doldurularak 21 Eylül 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir.
5- Eğitim seminerine katılacak personelin yol ve konaklama giderleri ile bunlara yapılacak ödemeler ilgi (a) Karar uyarınca, Hac ve Umre Komisyonu Kararları doğrultusunda, Hac ve Umre Hesabından seminer mahallinde yapılacaktır.

 

Seminerin Yapılacağı Otel Bilglleri:
Adı : Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa & Wellness
Adres : İsmetpaşa Mahallesi, 1. Caddesi, 06890 Kızılcahamam/Ankara

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ