(TDV), “2022 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında 81 il ve 922 ilçede kurban bağış stantları kurdu.

(TDV), “2022 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında 81 il ve 922 ilçede kurban bağış stantları kurdu.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), “2022 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında 81 il ve 922 ilçede kurban bağış stantları kurdu.

Vakfın yurt içindeki toplam 1003 şubesi tarafından açılan stantlarda hem bağış alınıyor hem de vekalet yoluyla kurban programı hakkında vatandaşlar bilgilendiriliyor.

Çağrı merkezi ve bağış stantları hakkında bilgi veren Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, Vakfın Kocatepe’deki Genel Merkez binasının girişinde de bağış kabul noktası kurulduğunu ve mesai saatleri içerisinde hizmet verdiğini ifade etti.

Stantlardaki görevlilerin, vekaletle kurban organizasyonuyla ilgili vatandaşlara detaylı bilgi verdiğini belirten Açık, makbuz karşılığında hayırseverlerin kurban vekaletini teslim aldıklarını dile getirdi. 

Vakıf olarak vekaletle kurban kesimi ve bağış kanalları hakkında hayırseverlerin sağlıklı bilgi alabilmesi için bir çağrı merkezi oluşturduklarını söyleyen İhsan Açık, “Vakfımızın Vekaletle Kurban Programı hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, ‘0312 416 90 00’ numaralı telefonu arayarak, vekaleten kurban bağışı konusunda detaylı bilgi alabilirler. Çağrı merkezindeki görevliler, Kurban Bayramı sona erene kadar haftanın 7 günü, 08.00-23.00 saatlerinde 15 kişilik deneyimli kadrosuyla hizmet verecek.” dedi.

Hayırseverlerin kurban vekaletlerini Vakfa emanet etme konusunda sağlıklı bilgi alabilmesi ve bağışlarını kolay şekilde yapabilmesi için yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Açık, şöyle devam etti:

“Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle milletimizin iyilik temsilcisi olan Vakfımız, hayırseverlerimizin kolayca bağış yapabileceği tüm imkanları hazırlıyor, kafalarındaki soruların yanıt bulduğu çağrı merkezimizle vatandaşlarımıza yoğun bir şekilde hizmet veriyor. Farklı bağış kanallarımızın yanı sıra 1003 şubemiz aracılığıyla il ve ilçelerde merkezi noktalara açtığımız ve vatandaşlarımızın kolaylıkla ulaşabileceği bağış stantlarımızda da makbuz karşılığı kurban vekaletlerini bize verebiliyorlar. Genel Merkez binamızda da bulunan bağış noktaları aracılığıyla hayırseverlerimiz, vekaletle kurban çalışmalarımız hakkında merak ettikleri hususları görevlilerimize sorup öğrenebiliyor. Bağış noktalarına gidemeyen vatandaşlarımız ise çağrı merkezimizi arayarak merak ettiği konularla ilgili sağlıklı bilgi alabiliyor. Bu çalışmalarımız Kurban Bayramı’nın son gününe kadar devam edecek.”

Kurban bağışlarına ilginin her yıl olduğu gibi bu yıl da artarak devam ettiğini ifade eden Açık,  “Halkımız kurban bağışı konusunda Vakfımıza önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda büyük bir teveccüh gösteriyor. Biz de gösterdiğimiz hassasiyetle bu güvene layık olmaya gayret ediyoruz. Milletimizin emanetlerini başta Türkiye’de 81 il 922 ilçede olmak üzere, 82 ülke 350 bölgede bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.” dedi. 

Bu yıl kurban kesim hisse bedelinin yurt içi 2250 TL, yurt dışı 1800 TL olarak belirlendiğini hatırlatan Açık, diğer bağış kanallarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Hayırseverlerimiz, ‘tdv.org’ ve ‘bagis.tdv.org’ adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra mobil uygulamamızdan kurban vekaletlerini verebilecekleri gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da kurban vekaletlerini verebilirler. Yurt dışında yaşayan hayırseverler ise din hizmetleri müşavirlikleri, ataşelikleri, koordinatörlükler ve ülkelerdeki cami dernekleri ve din görevlileri vasıtasıyla kurban vekaletlerini Vakfımıza emanet edebilecekler.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ