Dini Haberlerim

Diyanet Vakıf-Sen : Diyanet İşleri Başkanlığı`nın 94. Kuruluş Yılı Kutlu Olsun

Diyanet Vakıf-Sen : Diyanet İşleri Başkanlığı`nın 94. Kuruluş Yılı Kutlu Olsun

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL , Diyanet İşleri Başkanlığının kuruluşunun 94. Sene-i Devriyesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASINDA ÖNEMLİ BİR KURUM OLAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NIN 94. KURULUŞ YILI KUTLU OLSUN

Diyanet İşleri Başkanlığı; Anayasa’nın 136. maddesinde “Laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinmiştir.”

Diyanet İşleri Başkanlığına ”İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek” görevi verilmiştir.

Yurt içi ve yurt dışında vatandaşlarımıza Kur`an ve Sünnete dayalı olarak İslam Dininin emir ve yasaklarını öğreten, özverili bir şekilde görev yapan Diyanet çalışanları kıymetlidir.

Ülkemizin en ücra köşesinde kısıtlı imkânlarla ve olumsuz şartlarda görev yapan din görevlilerinin yaptığı bu önemli görev her türlü takdire şayandır.

Toplumun hızla geliştiği, bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğu bir zamanda, önder öncü rolü üstlenen din görevlisi de kendini daha da geliştirerek örnek olma vasfını en iyi yapabilmelidir.

Bunun sorumluluğu da 94. yılını kutladığımız bu güzide kurumumuzun başkanından, il-ilçe müftüsüne, eğitim merkezi yöneticileri ve bütün yönetim kadrosuna aittir.

Görevlisini anlayabilen, dinleyebilen, sevebilen, paylaşabilen, hiçbir ayrım yapmadan hakkaniyet ölçüsünde değerlendirebilen bir bakış ve yönetim anlayışının tesis edilmesi örnek olmaya vesile olacaktır. Verimliliğin artırılmasına ve hizmet kalitesinin yükseltilmesine yardımcı olacaktır.

Kurum dışı atama ve nakillerin; kendisini yetiştiren ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getiren Diyanet çalışanlarının hizmet üretmelerini olumsuz yönde etkilediği, kurum amirlerine karşı güveni, sevgi ve saygıyı zedelediği gözlerden kaçmamaktadır.

Kurumun ileriye gitmesi, vatandaşın huzurlu ve gerçek bilgi ile dini vecibelerini yerine getirmelerini sağlamak için yıllarca hizmet eden, katkı sağlayan, her düzeydeki çalışanların adaletli bir şekilde terfi imkânları sağlanmalıdır.

Türk Diyanet Vakıf-Sen, kurum çalışanlarının kurumları ve yöneticileri ile bir ve beraber olabilmesi anlamında üzerine düşeni yapmaktadır ve yapacaktır.

Türk Diyanet Vakıf-Sen, doğru ve güzelliklerin, hak ve adaletin nereden ve kimden gelirse gelsin desteğinde ve yanındadır. Bunun yanında; yanlışlık, haksızlık ve adaletsizlik nereden, kimden ve hangi güçten gelirse gelsin dimdik karşısındadır.

3 Mart 1924 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve toplumu din konusunda aydınlatmak gibi önemli bir görev icra eden Diyanet İşleri Başkanlığı Anayasal bir kurum olarak mutlaka devam etmeli, daha da güçlendirilmelidir.

  1. yılında kurum çalışanlarının problemlerinin çözüme kavuşması için Sendikamız her alanda üzerine düşeni yapmaktadır.
  2. yılında Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin problemlerinin çözüme kavuşmasını diliyoruz.

Toplumun birliğine dirliğine katkı sağlayan, fedakârca görev yapan bütün çalışanları kutluyor, bu güzide kurumu kurarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, ilk Diyanet İşleri Başkanımız merhum Rıfat BÖREKÇİ, görev yapmış ve vefat etmiş bütün kurum mensuplarına Yüce Allah’tan rahmet, emekli olanlara sağlık sıhhat, görevde olanlara başarılar ve huzur niyaz ediyoruz.

                                                                                                          Nuri ÜNAL

                                                                                              Türk Diyanet Vakıf-Sen

                                                                                                        Genel Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ