Dini Haberlerim

Diyanet, Sözleşmeliye Kadro İçin İdari Yargı Yoluna Başvuruldu !

Diyanet, Sözleşmeliye Kadro İçin İdari Yargı Yoluna Başvuruldu !

iyanet-Sen 9 Temmuz 2018’den önce atanan sözleşmeli personelin kadroya alınması için dava açtı.

Diyanet-Sen hukuk müşavirliği 9 Temmuz 2018 tarihinden önce 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli olarak atanan, başvuru tarihi itibari ile sözleşmeli statüde 3 yıl görev süresini dolduran ve 633 sayılı Kanunun 10/A maddesinde yer alan diğer şartları sağlayan farklı illerdeki üyeleri adına kadroya geçmeleri için dava açtı.

Diyanet-Sen, üyelerine her alanda en iyi kazanımları sağlamak adına yola çıkan ve bu alanda söz sahibi olan ilklerin sendikasıdır. Özellikle toplu sözleşme masasında ve hukuk alanında elde edilen kazanımlar, üyelerimizin ve tüm hizmet kolu personelimizin moralini ve çalışma huzurunu artırmıştır.

Özellikle son dönemde kamu kurumlarının tamamında sözleşmeli, yani 4/B’li personel istihdamı kamu tarafından gittikçe artırılmış ve aslında istisna olan bu çalışma şekli olağan çalışma haline getirilmiştir. Bu istihdam anlayışı da aynı işi yapan ancak statüsü farklı olan (kadrolu-sözleşmeli) personel arasında çeşitli eşitsiz durumların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sendikamız ve Konfederasyonumuz sözleşmeli istihdamın neticesinde personelin yaşadığı özlük ve mali hak kayıplarının giderilmesi ve ortaya çıkan sorunların çözümünü yaptığı toplantılarla ve şuralarla hep dile getirmiştir. Aynı zamanda hukuk zemininde de bu süreçler takip edilmektedir.

Bu kapsamda Rize İdare Mahkemesinin, 9 Temmuz 2018’den önce atanan 4/B’li Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin kadroya alınma talebi ile açtığı davanın kabulüne karar vermesinin ardından Hukuk Müşavirliğimizce farklı illerde davalar açılmıştır.

Böylelikle 09.07.2018 tarihinden önce 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli olarak atanan, başvuru tarihi itibari ile sözleşmeli statüde 3 yıl görev süresini dolduran ve 633 sayılı Kanunun 10/A maddesinde yer alan diğer şartları sağlayan tüm üyelerimiz bulundukları idareye müracaat ederek kadroya geçme talebinde bulunmaları ve idarenin vereceği cevaba göre de idari yargı yoluna gidebileceklerini bildiririz.dilekce

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ