Dini Haberlerim

Diyanet Sözleşmeli Personele Yönelik Becayiş Hakkı Talebi !

Diyanet Sözleşmeli Personele Yönelik Becayiş Hakkı Talebi !

Diyanet-Sen’in yetkili sendika olarak Diyanet İşleri Başkanlığı ile yaptığı Kurum İdari Kurulu Ekim Ayı toplantısında mutabık kalınan maddeler imzalandı.

Diyanet-Sen’in yetkili sendika olarak tekliflerinin görüşüldüğü Ekim 2019 Kurum İdari Kurul Toplantısı din görevlilerine yeni kazanımlar getiriyor.

4/B’lilerin nakil yapabileceği münhal kadroların ilan edilmesinden becayiş haklarının iyileştirilmesine, kurum içi atamalardan Kuran Kurslarının tatillerinin MEB’e uyarlanmasına kadar yeni kazanımlar içeren Ekim 2019 Kurum İdari Kurulu Kararları aşağıdadır:

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI KURUM İDARİ KURULU KARARLARI EKİM – 2019 

1-4/B sözleşmeli statüde çalışan (İH, MK, KKÖ) personelin 3 yılı dolunca nakil talebinde bulunabilmesi için tercih edebileceği münhal bulunan pozisyonların ilan edilmesi hususunda çalışma yapılması. 

2-633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’un 10/A maddesi uyarınca sözleşmeli statüde çalışan personelin becayiş yapabilmesi için çalışma yapılması. 

3-Kur’an kurslarının ihtiyaç duyduğu aşçı ve hizmetli kadrolarına atama yapılabilmesi için çalışma yapılması. 

4-KKÖ, İH, MK unvanlarında ihtiyaç duyulan yerlerde görev yapmak üzere kurum içi naklen atama yapılması hususunda çalışma yapılması

5- MEB’de yeniden düzenlenen ara tatil uygulamasının Kur’an kurslarında da uygulanabilmesi amacıyla çalışma yapılması. 

6- Mülkiyeti kamu tüzel kişiliklerine ait (Milli Emlak, Hazine, Köy tüzel kişiliği vb.) olan cami lojmanlarının kullanım hakkının Diyanet İşleri Başkanlığı’na verilmesi hususunda çalışma yapılması. 

7-GİH sınıfında görev yapan merkez personeline hac için getirilen görevlendirme üst sınır (4 yıl) uygulamasının yeniden düzenlenmesi hususunda çalışma yapılması. 

8-Kurum idari kurulu kararlarının uygulanabilirliğinin sağlanması.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ