Dini Haberlerim

Diyanet Sözleşmeli Personele Müjde !

Diyanet Sözleşmeli Personele Müjde !

Diyanet-Sen’in 5. Dönem Toplu Sözleşmeye taşıdığı ve Kamu Hakem Kurulu tarafından kabul edilen maddeye göre 4/B pozisyonunda görevli personel yer değişikliği durumunda yolluğunu artık dilekçe ile alabilecek.

Başkanlık bünyesinde 4/B pozisyonunda görevli sözleşmeli personelin özellikle yer değişikliğinde sürekli görev yolluğu ödemesinden yararlanması bu güne kadar ancak idari yargı yolu ile sağlanabiliyordu. Nitekim sendikamız bu mücadelede başı çekmiş ve yıllardır 4/B ile kadrolu personel arasındaki eşitsiz uygulamaların önüne geçmek için mücadelesini vermiş ve halen de mücadeleye devam etmektedir. Bu kapsamda 2020-2021 yılını kapsayan 5. Dönem Toplu Sözleşmede sürekli görev yolluğuna ilişkin düzenleme sendikamızın teklifi doğrultusunda düzenlenmiş ve artık 4/B pozisyonundaki personel yargı yoluna gitmeden doğrudan sürekli görev yolluğunu alabilecektir.

Anılan 5. Dönem Toplu Sözleşmeye dair Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararının “Sözleşmeli personelin sürekli görev yolluğu” başlıklı 47. Maddesi “6245 sayılı Harcırah Kanununun sürekli görev yolluğuna ilişkin hükümleri, aynı Kanuna tabi idarelerde ayın veya haftanın bazı günleri ya da günün belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışan sözleşmeli personel hariç olmak üzere, sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilenlerden mevzuatı veya sözleşmesi uyarınca sürekli görev yolluğu ödenmeyenler hakkında 5 inci derece kadrolu memur için tespit olunan gündelik tutarı esas alınarak uygulanır.” şeklindedir.

Bu itibarla düzenlemenin yürürlüğe girdiği 01.01.2020 tarihinden önce sendikamız hukuk müşavirliği tarafından açılan davalar devam edecek mevcut durumda ataması yapılan ve dava açmayan üyelerimiz ise bu düzenlemeden yararlanmak için aşağıda linkini verdiğimiz dilekçe ile müracaat edeceklerdir. Bu müracaat kapsamında sürekli görev yolluğu ödemesi yapılmaz ise yine idari yargı yolu açıktır ve üyelerimizin hukuk müşavirliği ile irtibata geçmesi gerekmektedir. 

01.01.2020 itibariyle sürekli görev yolluğu talep dilekçesi için tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ