Diyanet Sözleşmeli Personel Kadroya Geçiş Örnek Dilekçesi

Diyanet Sözleşmeli Personel Kadroya Geçiş Örnek Dilekçesi

T.C. KİMLİK NO                        :

ADI VE SOYADI                        :

GÖREVİ                                   :

GÖREV YERİ                                      :

ÜNVANI                                   :

GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ        :

MEMLEKETİ                            :

DOĞUM YERİ VE TARİHİ           :

BABA ADI                               :

KURUM SİCİL NO                     :

KONUNUN ÖZÜ                        : Bulunduğum yerde kadrolu olarak atanma talebi.

 

………………… MÜFTÜLÜĞÜNE

 

… tarihinde 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli … olarak atanmış bulunmaktayım ve halende sözleşmeli personel olarak … camiinde görev yapmaktayım.

Bilindiği üzere 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’a 09.07.2018 tarihli ve 30473 (3. Mükerrer) sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 141. maddesinin 1. fıkrasının (h) bendi ile anılan Kanuna eklenen Sözleşmeli personel istihdamı” başlıklı 10/A maddesi eklenmiş ve anılan maddenin 3. fıkrasında “Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli personel üç yıl süreyle başka bir yere atanamaz. Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde bu madde uyarınca istihdam edilenlerin eşi bu personele tabidir. Sözleşme gereği dört yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde din hizmetleri sınıfına ait kadrolarına atanır. Bu şekilde atananlar, aynı yerde en az bir yıl daha görev yapar.” Şeklinde düzenleme yapılmıştır. Anılan madde kapsamında Başkanlık bünyesinde sözleşmeli olarak görev yapan sözleşmeli personelin belli koşullar dahilinde kadrolu olarak atanabilecekleri açıkça hüküm altına alınmıştır.

Bu kapsamda … tarihinden … tarihine kadar toplamda … yıl sözleşmeli personel olarak görev yaptığımdan anılan maddede yer alan şartları sağlamış bulunduğum için görev yaptığım … Camideki görevime kadrolu olarak din hizmetleri sınıfına atamamın yapılmasını saygı ile talep ederim.

… / … /2020

Adı Soyadı- İmza

ADRES                          :

                  

ÖRNEK DİLEKÇE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ