Dini Haberlerim

Diyanet-Sen : Sözleşmeli Personele Kadro Verilsin

Diyanet-Sen : Sözleşmeli Personele Kadro Verilsin

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Diyanet-Sen, Diyanet ve Vakıf hizmet kolu ile ilgili tekliflerini sundu.

Toplantıya Diyanet-Sen Adına Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaman ve Cebrail Yakışır katıldı. Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Sözleşmeli personele kadro verilmesinden , Mahrumiyet yerlerinin tespit edilmesine, ek ders ücreti görev yapan personele yeni bir statü kazandırılmasından, sınavsız lisans tamamlamaya, Kur’an Kursu Öğreticilerinin Öğretmenlik haklarından yararlanmasından Diyanet Akademisine kadar bir çok maddenin yer aldığı Diyanet-Sen’in teklif dosyasını Bakan Sarıeroğlu’na verdi.

Diyanet-Sen’in Mart 2018 KPDK Toplantısına sunduğu gündem maddeleri şöyle:

I.BÖLÜM: DİYANET VE VAKIF HİZMETLERİ KOLUNDA YER ALAN

PERSONELE İLİŞKİN MALİ TALEPLER

Madde 1. Ek Gösterge ve Makam Tazminatı

1.Diyanet İşleri Başkanlığı personelinden dini yükseköğretim mezunu olmak şartı aranmaksızın birinci derecede görev yapan tüm lisans mezunlarının ek göstergeleri 3000 olarak düzenlenir.

2.Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan İl Müftü yardımcıları ve İlçe Müftülerinin ek göstergeleri 3600 olarak düzenlenir.

3.Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan APK Uzmanı, Vakit Hesaplama Uzmanı, Musahhih, Din Hizmetleri ve Eğitim Hizmetleri Uzmanlarının ek göstergeleri 3600 olarak düzenlenir.

4.Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan memurların ek göstergeleri görev yaptıkları kadrolara/derecelerine göre değil eğitim durumlarına göre düzenlenir.

5.Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri makam tazminatından yararlanır.

Madde 2. Sözleşmeli Personele Kadro Verilmesi

Diyanet İşleri Başkanlığında 4/B sözleşmeli pozisyonda görev yapan tüm personelin 4/A kadrolu statüye geçirilmesi sağlanır.

Madde 3. Görev Mahalli Dışı İrşad Faaliyetleri

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetleri sınıfında çalışan (Baş Vaiz, Uzman Vaiz, Cezaevi Vaizi, Vaiz, Baş Kur’an Kursu Öğreticisi, Uzman Kur’an Kursu Öğreticisi, Kur’an Kursu Öğreticisi, Baş İmam Hatip, Uzman İmam Hatip, İmam Hatip, Baş Müezzin Kayyım ve Müezzin Kayyım) personelin asli görev yeri dışında irşad faaliyeti için resmi olarak görevlendirildiklerinde her gün için kadro derecesine uygun olarak bütçe kanununda belirlenen gündelik miktarının 3 katı ücret ödenir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ