Dini Haberlerim

Diyanet-Sen :”28 Şubat Mağdurlarını Niye İçeride Çürütüyorsunuz”

Diyanet-Sen :”28 Şubat Mağdurlarını Niye İçeride Çürütüyorsunuz”
Karara bağlanan 28 Şubat dosyasını değerlendiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar “28 Şubat’ı yapanları mahkûm ettiniz. Bunların mahkûm ettiklerini niye içeride çürütüyorsunuz?” dedi. 

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman Batman ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu.

Batman Merkez Müftülük Aylık Mutat Din Görevlileri Toplantısı’nda Müftülük personeline hitap eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar 28 Şubat davasında çıkan kararın kendilerini tatmin etmediğini söyledi.

Bayraktutar, “Adalet bana göre tecelli etmedi. Neden? Bu milletin evladı başörtüsü yüzünden intihar etti. Bu milletin evladı başörtüsü vüzünden güvenlik kuvvetleri tarafından yaka paça sürüklendi. Bu milletin evladı üniversite birincisi olduğu halde bir çapulcu tarafından kürsüden indirildi. Kim bunların

ıstırabını dindirecek? Bu acılar nasıl bertaraf edilecek? Saygılı olmakla beraber karar beni tatmin etmedi.

İmza karşılığı yaşlı oldukları için serbest bırakılmaları haksız yere yıllarca mahkum edilen insanları yaralıyor. Bir kere bu milletin vicdanlarında mahkûm bu insanlar, dedi.

28 Şubatta mağdur edilenlerin hâlen cezaevlerinde olduğunu hatırlatan Bayraktutar, “28 Şubat sürecinde sucu bucu diye alınıp içeri tıkılan insanlar halen cezaevinde. Bu adalet mekanizmasında bunların tekrar değerlendirmesini istiyoruz, 28 Şubat’ı yapanları mahkûm ettiniz, Allah razı olsun. Bunların mahkûm ettiklerini niye çürütüyorsunuz? Bunu tekrar gündeme getirip adaleti sağlamaları gerekir.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ