Dini Haberlerim

Diyanet personelini yakından ilgilendiren 3+1 düzenlemesi Resmi Gazete’de

Diyanet personelini yakından ilgilendiren 3+1 düzenlemesi Resmi Gazete’de

5 Temmuz 2019 tarih ve 30822 sayılı Resmi Gazete’de, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde sözleşmeşmeli pozisyonda görev yapan din göçrevlilerini yakından ilgilendiren, personelin görev süreleri, kadroya geçiş ve başka bir ile tayin durumlarını düzenleyen kanunyayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre ilgili personel artık görev yaptığı ilde 3 yıl sonra talep etmesi durumunda kadroya geçebilecek ve 1 yıl çalıştıktan sonra başka bir ile tayin isteyebilecek.

——-

Kanun No. 7180

Kabul Tarihi: 27/6/2019

MADDE 3 – 22/6/1965 tarihli ve 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 10/A maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “dört” ibareleri “üç” şeklinde ve “iki” ibaresi “bir” şeklinde değiştirilmiştir.

Diyanet Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. hıdır KÜÇÜKDELEN dedi ki:

    TBMM nin almış olduğu bu kanun teklifi eskileri kapsamaması çok ama çok saçma resmen dışlamak bu. hemi nerde eşitlik adalet iş barışını bozar kanunlar çıkarır olmuş TBMM i. Bu millet bunu da unutmaz ve affetmez. Yazıklar olsun.

  2. hıdır KÜÇÜKDELEN dedi ki:

    TBMM i derhal bu süresiz sözleşmeli kamu görevlileri de 3+1 sistemine dahil etmeli. yoksa bu ne adalete sığar ne eşitliğe ne iş barışına… bi kere böyle bi kanun eksikliği morel olsun potansiyel olsun herşeyi etkileyeceği aşikar. umarım bu eksiklik giderilir! düzeltilir. ivedilikle bekliyoruz. gözler 1 ağustos 2019 toplu sözleşme masasında. hadi bakalım.

BİR YORUM YAZ