Dini Haberlerim

Diyanet Kur’an Kursları Tatil Edildi!

Diyanet Kur’an Kursları Tatil Edildi!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından corona virüs tedbirleri çerçevesinde 16-29 mart tarihleri arasında tüm düzeyde Kur’an Kursları tatil edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ;

 

Çin’de meydana gelen ve bütün Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsle mücadele kapsamında devletimizin bütün kurumları birtakım tedbirler almaktadır. Bu kapsamda Kur’an kurslarımızda alınacak olan tedbirler şunlardır:
1) 16-29 Mart 2020 tarihleri arasında bütün Kur’an kurslarında her düzeydeki eğitim öğretim programlarına ara verilmiştir.
2) Yurtdışından gelen öğrencilerle farklı illerden gelip velilerin izni ve bilgisi dâhilinde kursta kalacak öğrenciler için müftülüklerce gerekli tedbirler alınacaktır.
3) Bu süre zarfında tüm kurs ve pansiyonların detaylı temizliklerinin yapılması sağlanacaktır.
4) Öğreticiler kurs temizliği sürecine refakat edecektir.
5) Kurslar dezenfekte edildikten sonra öğreticiler kursa gelmeyecek ancak görev mahallinden de ayrılmayacaklardır. (Ölüm, doğum vb. mazeret izinleri hariç)
6) Öğreticiler bu süre zarfında ek ders ücreti almayacaktır.
7) Öğreticiler ihtiyaç halinde din hizmetleri sınıfında görevlendirilebileceklerdir.
8) Hafızlık eğitimine devam eden öğrencilerimiz derslerini öğreticilerine imkânlar dâhilinde telefon ve sosyal iletişim ağları üzerinden verebilecektir.
9) Ramazan bayramına kadar icazet merasimi, yılsonu gösterileri vb. toplu törenler planlanmış dahi olsa yapılmayacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ