Dini Haberlerim

Diyanet ” Kardeşlerimizin Yanındayız”

Diyanet ” Kardeşlerimizin Yanındayız”

Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde vefat edenlere rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Kardeşlerimizin yanında olacağız” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, dün akşam Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası kişisel sosyal medya hesaplarından bir mesaj yayınlayarak, “Elazığ ve çevresinde meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye Diyanet Vakfı olarak en kısa zamanda kardeşlerimizin yanında olacağız. Rabbim milletimizi, ülkemizi ve tüm insanlığı her türlü afetten korusun” dedi.

“Depremden etkilenenler geceyi camilerde geçirebilecek”

Başkan Erbaş, Elazığ ve Malatya’da deprem sonrası evlerine giremeyen vatandaşları uygun camilere davet ettiği paylaşımda ise şu ifadelere yer verdi:

“Elazığ ve Malatya’da depremde evlerine giremeyen vatandaşlarımız, arzu etmeleri halinde görevlilerimizin rehberliğinde uygun olan camilerimizde geceyi geçirebilirler.”

Prof. Dr. Ali Erbaş

@DIBAliErbas

Elazığ ve çevresinde meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. @DiyanetVakfi olarak en kısa zamanda kardeşlerimizin yanında olacağız. Rabbim milletimizi, ülkemizi ve tüm insanlığı her türlü afetten korusun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ