Diyanet İşleri eski Başkanı Doğan, İstanbul’da toprağa verildi

Diyanet İşleri eski Başkanı Doğan, İstanbul’da toprağa verildi


Diyanet İşleri eski Başkanı ve İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfı (İSİLAY) Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan’ın cenazesi, Süleymaniye Camii Haziresi’ne defnedildi.

Doğan’ın naaşı, dün ikindi vakti Ankara Hacı Bayram Camii’nde gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından İstanbul’a getirildi.

Öğle vakti Süleymaniye Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde, Doğan’ın yakınları taziyeleri kabul etti.

İstanbul İl Müftüsü Safi Arpaguş’un kıldırdığı cenaze namazına, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM eski Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, siyasiler ve vatandaşlar katıldı.

Namazın ardından merhum için dua edilirken, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen de tezkiye konuşması yaptı.

Lütfi Doğan’ın cenazesi, daha sonra Süleymaniye Camii Haziresi’nde toprağa verildi.

– “Geride güzel ve örnek bir hayat bıraktı”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, cenaze namazının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, merhum Lütfi Doğan’a Allah’tan rahmet diledi.

Doğan’ın hem bir ilim adamı hem siyaset adamı hem de fikir adamı olduğunu belirten Yılmaz, “Siyaset camiamıza, Diyanet ve ilim camiamıza başsağlığı diliyoruz. Geride güzel ve örnek bir hayat bıraktı. Yetiştirdiği insanlar, yazdığı eserler, yaptığı çalışmalar geriye kalmış oldu. Millet olarak başsağlığı diliyoruz. Cenabıallah, mekanını cennet etsin. Yakınlarına da metanet ve başsağlığı diliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ