Dini Haberlerim

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Tüm Camilere Özel Talimat !

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Tüm Camilere Özel Talimat !

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kafkas İslam Ordusu’nun 100. Yıldönümü dolayısıyla konuya Eylül ayı içerisindeki bir Cuma günü vaazlarda yer verilmesi talimatı verildi.

Bu itibarla 14.09.2018 Cuma günü vaazlarda şehitlik, vatan savunması ve Kafkas İslam Ordusu’nun verdiği mücadele ve yaptığı fedakârlıklara yer verilmesi, vaazların sonunda tüm şehitlerimiz için dua edilmesi hususunda ilgili yazı tüm camilere gönderildi. 

İlgili Yazı ;  Dini Haberlerim

2018 yılı içinde Kafkas İslam Ordusu’nun 100. Yıldönümü etkinliklerinin ele alınması amacıyla    25 Aralık 2017 tarihinde Dışişleri Bakanlığında çeşitli  devlet kurumları temsilcilerinin katılımıyla bir eşgüdüm toplantısı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu toplantıda Kafkas İslam Ordusu’nun 100. Yıldönümünü anmak amacıyla Azerbaycan’da ve ülkemizde çeşitli etkinliklerin düzenlenmesinin öngörüldüğü, iki ülke cumhurbaşkanları tarafından imzalanan ortak bildiriye de bunun yansıtıldığı ve devletin ilgili kurumları tarafından yapılabilecek etkinlikler çerçevesinde Başkanlığımız temsilcisi de toplantıda bu konuda Türkiye genelinde camilerde hutbeler okunabileceği, va’z ve konferanslar verilebileceği önerdiğine dair adı geçen Bakanlıktan alınan ilgi yazıyla bildirilmektedir.

Bu cümleden olmak üzere, Dışişleri Bakanlığında 2018 yılı içinde Kafkas İslam Ordusu’nun kuruluşunun 100. Yıldönümünü   anmak    ve   kamuoyunu    bilgilendirmek amacıyla     Cuma hutbelerinde, va’zlar ile bu vesileyle düzenlenecek konferanslarda konuya yer verilmesi ve aynı zamanda mevlüt okutulması imkanlarının değerlendirilmesi hususları toplantıda gündeme gelmiştir.

Bu itibarla, 2018 yılı Ocak ayı sonunda yapılacak bir sonraki eşgüdüm toplantısına kadar ilgili kurum ve kuruluşlardan somut etkinlik/faaliyet/programlar talep edilmektedir. Özellikle 2018 yılı Eylül ayı içinde düzenlenecek yıldönümü etkinlikleri için hazırlanacak programlarda merkezi bir camide mevlüt/hatim programı ve bir cuma hutbesinin bu konuda hazırlanmasının (veya seminer, sempozyum, konferans vb.) Genel Müdürlüğümce uygun olacağı mutalaa edilmektedir.Dini Haberlerim

Bilgilerini ve konunun Genel Müdürlüğünüzce ivedilikle değerlendirilerek adı geçen bakanlıkta Ocak ayı sonunda yapılacak toplantı öncesi Başkanlığımızca yapılabilecek etkinliklerin belirlenerek görüşlerinin Genel Müdürlüğüme bildirilmesi hususunda gereğini arz ederim.

Dini Haberler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ