Dini Haberlerim

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hakkari’de

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hakkari’de

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında beraberindeki heyetle Hakkari’ye gitti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve beraberindeki heyeti, Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, İl Müftüsü Faruk Gürbüz, ilçe müftüleri ve protokol üyeleri karşıladı.

Başkan Erbaş, Yüksekova’da bulunan Fatıma-tüz Zehra Yatılı Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Hafızlık eğitiminin önemine değinen Başkan Erbaş, “Hafızlar ve hafız adayları, Kur’an okuyanlar, onu anlamaya çalışanlar en hayırlı insanlardır. Bu müjdeyi bize Peygamberimiz veriyor. ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretenlerdir’ buyuruyor” dedi.

Öğrencilere hafızlığı bitirdikten sonra da eğitimlerine devam etmelerini tavsiye eden Başkan Erbaş, “Sizlerin bu yolculukta sonuna kadar devam etmesini istiyoruz. Mihraplar, mimberler, kürsüler, müftülükler, fakülteler sizleri bekliyor. Ülkemizin her yerinde sizlerin yapacağı çok güzel faaliyetler olacak” diye konuştu.

Başkan Erbaş öğrencilere başarılar dileyerek, “Ailelerinize sizin gibi evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, Yüksekova’daki temaslarının ardından Hakkari merkeze geçti.

Başkan Erbaş’a ziyarette Başbakan Başdanışmanı Adnan İnanç, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Başkanlığın üst düzey yöneticileri eşlik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ