Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hakkari Valiliğini ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hakkari Valiliğini ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hakkari programının ikinci gününde Hakkari Valiliği ve esnafı ziyaret etti.

Cumhuriyet caddesinde bulunan iş yerlerine uğrayan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, esnafla sohbet etti.

Başkan Erbaş, daha sonra Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ı makamında ziyaret etti.

Hakkari programı hakkında bilgi veren Başkan Erbaş, Kur’an Kurslarını ve camileri ziyaret ederek bölgede görev yapan din görevlileriyle de bir araya geleceklerini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığının 90 yıldır dini konularda toplumu aydınlatma görevinin yürüttüğüne işaret ederek Başkan Erbaş Diyanet İşleri Başkanlığı ve Din İşleri Yüksek Kurulunun yetkin ilim adalarından oluştuğunu ve toplumu aydınlatma noktasında üzerine düşen vazifeyi yerine getirmeye çalıştığını kaydetti.

Toplumda ihtilaflı, açıklığa kavuşturulmamış konuların bazı rahatsızlıklara sebep olduğuna işaret eden Başkan Erbaş, “Milletimiz, Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlarına Din İşleri Yüksek Kurulunun yapmış olduğu açıklamalara kulak versin” dedi.

Konuşmasında medyaya da seslenen Başkan Erbaş, ihtilaflı konuların ilim adamları tarafından müzakere edilip açıklığa kavuşturulduktan sonra toplumla paylaşılması gerektiğine dikkati çekerek, “Bu hassasiyeti, hem medyamızdan hem de bu konularda uluorta konuşan insanlardan özellikle istirham ediyorum. Milletimizi toplumumuzu yanlış anlayışlara sevk edecek konulardan uzak durmamız gerekiyor” diye konuştu.

Ziyarette Başkan Erbaş’a, Başbakan Başdanışmanı Adnan İnanç, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Kapukaya, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ve Hakkari İl Müftüsü Faruk Gürbüz eşlik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ