Dini Haberlerim

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Aliya’nın kabrini ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Aliya’nın kabrini ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başbakan Binali Yıldırım ve beraberlerindeki heyetle Kovaçi Şehitliği’ni ve Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret ettiler. 

Başbakan  Binali  Yıldırım, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic ile Kovaçi Şehitliği’ne çiçek bıraktı. Daha sonra  Başbakan Yıldırım, heyetle birlikte  şehitlik alanındaki Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı İzzetbegoviç’in kabrine geçti.

Erbaş , Şehitler İçin Dua Etti 

Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Şehitler için dua etti. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, duasında “Müslümanlara birlik ve beraberlik ver, her türlü tefrika ve fitneden uzak eyle Allahım. Vatanlarımıza, memleketlerimize göz diken düşmanlara fırsat verme. Allahım, vatanlarımız için bayraklarımız için şehit olan bütün şehitlerimize rahmet eyle” niyazında bulundu.

Ziyarette, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bosna Hersek Reis-ul Uleması Hüseyin Efendi Kavazoviç ile diğer yetkililer de yer aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ