Dini Haberlerim

Diyanet İşleri Başkanı açıkladı: Çalışma başlattık

Diyanet İşleri Başkanı açıkladı: Çalışma başlattık

Dyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş geçtiğimiz günlerde bir ilke imza atarak, Tunceli’de Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi’ni ziyaret etmişti. Kanal 7’de yayınlanan Başkent Kulisi programında Mehmet Acet’in sorularını cevaplandıran Erbaş,  Cemevi ziyareti sonrası “Burası bir dergah , burada peygamberimizin adı anılıyor. Gönül ister ki gençler çocuklar uzaklaşmasınlar. Orası bir erkan, adap mahalidir. Cemevlerine Kuran-ı Kerim göndereceğiz. İstiyoruz ki Kuran’ın ulaşmadığı hiç bir yer kalmasın. Gençler gelsinler burada Kuran-ı kerim öğrensinler tavsiyesinde bulundum kendilerine biz de bir imamızı görevlendirebiliriz.İnşallah hayırlara vesile olur.”değerlendirmesinde bulundu.

DİN İSTİSMARI İLE SAVAŞ

“Biz aşırılıklardan uzak, Kuran ve sünnete dayalı bir din anlayışını önemsiyoruz. Sünneti dışlayıp sadece Kuran’la hareket eden bir anlayışa da karşı çıkıyoruz, sünneti ön plana çıkarıp Kuran’ı öteleyen anlayışa da karşı çıkıyoruz. Sünneti küçümseyen bazı tavırlar var, bunlarla mücadele edeceğiz. “

‘ATEİZM VE DEİZM’LE İLGİLİ ÇALIŞMA BAŞLATTIK 

“Geçen ay bir istişare toplantısı yaptık. Bu toplantı neticesinde ülkemizde böyle bir teşebbüsün olduğu kanaati ortaya çıktı. Şu anda bir kamuoyu araştırmasına başladık. Yanlış din algılarını ölçmeyi sağlayacak soruları da sorarak çalışmamızı sonlandıracağız. Benim şahsi kanaatim, bizim insanımız Peygamberini çok sever, Peygamberi dışlayan bir anlayışa din diye bakmak hiçbir ferdimize yakışmaz. Anne baba olarak çocuklarımızın sorularına cevap verelim, onlara rol model olalım. Gençlerimizin gönlünü peygamber sevgisi ve bilgisi ile doldurmamız lazım. Bir boşluk oluşursa bu tür akımların ağına düşebilirler.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fatime dedi ki:

    Sayın Diyanet Başkanlığımiz,Diyanet sayfasında5 sene fahri hocalık yapanları kadroya alınabilir diye bir yazı okudum.Biz 4 sene fahri. hocalık yapmışız.Bizde gozetirseniz seviniriz.Fatime gür ,Remziye coşar,Radiye ekin ,Esma özerdem….ve diğer arkadaşlarımız.Saygılar.

BİR YORUM YAZ