Dini Haberlerim

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Göç Politikaları Kuruluna Katıldı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Göç Politikaları Kuruluna Katıldı

Göç Politikaları Kurulu, Türkiye’nin Göç Politika ve Stratejilerini belirlemek için Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında toplandı.

Kurula Aile ve Sosyal Politikalar, Avrupa Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Dışişleri, İçişleri, Kültür ve Turizm, Maliye, Milli Eğitim, Sağlık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme ve Kalkınma Bakanlıkları müsteşarları ile Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı, Göç İdaresi Genel Müdür Vekili ve Kızılay Genel Müdürü katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın göçmenlerin uyumu kapsamında yaptığı çalışmalar hakkında sunum yapan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Selim ARGUN, tüm göçmenlerin din hizmetlerine ve din eğitimine erişimlerinin sağlanması amacıyla çalıştıklarını belirtti. Ayrıca din hizmeti sunumunun Başkanlığın koordinesinde icrasının önemine değinen Argun, uyum politikalarının başarısının kurumlararası güçlü işbirliği ile mümkün olabileceği vurgusunu yaptı.

Kurulda ülkemizin stratejik hedefleri ve milli menfaatleri doğrultusunda Milli Göç Politikasının oluşturulmasına yönelik güncel gelişmeler ve yeni hedefler üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Türkiye’nin Uyum Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı” da kurul üyelerinin görüşlerine sunulan konular arasında yer aldı.

Kurul gelecek toplantı gündeminin belirlenmesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ