Dini Haberlerim

Diyanet-Bir-Sen Miraç Kandili Tebriği

Diyanet-Bir-Sen Miraç Kandili Tebriği

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 13 Nisan Cuma gecesini Cumartesiye bağlayan gece kutlanacak olan Miraç Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Hasan Türüt, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Miraç, Hz. Peygamber’in Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, ve sonra da Allah’ın mübarek ayetlerini anlama ve tanıma şerefine nail olduğu hikmetli ve sırlı manevi yolculuğunun adıdır.

       Kardeşlerimize tavsiye ediyorum ki, bu mübarek gecenin tamamını ibadetle geçirin. Zira bu gece yapılacak olan duaları Cenabı Allah kabul edecektir. Allah, masum, mazlum ve çaresiz durumdaki kullarının hem günahlarını bağışlar hem de dualarını kabul eder.  Bu gece, ellerin gökyüzüne açıldığı, duaların yüce Allah’a kolayca ulaştığı bir gecedir.
       Miraç Kandili, Müslümanlar için çok önemli bir yere sahiptir. Müslümanların, maddi ve manevi bütün sıkıntılarından kurtulması, gönül rahatlığına kavuşması, ruhun huzur bulması için ihmal edilmemesi gereken mübarek bir gecedir.

       İslâm âleminde mübarek gün ve geceler; barış, hoşgörü, affetme, yardımlaşma ve merhametli olmanın gerekliliğini hatırlatır. Zira bu unsurlar insanı insan yapan önemli öğelerdir. Allah’ta Müslümanlardan bu şekilde davranmalarını istemektedir. Bu nedenle, bütün Müslümanların bu geceyi ibadet ve dua ile geçirmelerinde yarar vardır. Allah’a dua ederek isteklerimizi O’na ulaştırmaya çalışalım.
       Müslümanlar, bu gecenin feyzinden nasiplenmelidir. Her türlü ihtiras ve emellerden arınmalı ve Allah’a karşı kulluğumuzu yerine getirmeliyiz. Allah’a yönelen eller boş dönmeyecektir. O, Resulü Ekrem’in ümmetini yalnız ve çaresiz bırakmaz. Hazinesinden mümin kullarına adeta akıtır.

       İslam âleminin yaşadığı acıları, sıkıntıları, gözyaşlarını, özellikle çocuk ve kadınların çektiği acıların durması, bütün Müslümanların huzura ve mutluluğa ermeleri için bol bol dua edelim. Savaşlar nedeniyle acı çeken Müslüman kardeşlerimizi unutmayalım. Dualarımızda onlara yer verelim.
       Miraç Kandili, Allah’ın rahmetinin sağanak olup mümin kullarının başına indiği mübarek bir gecedir. Allah, bu gecenin feyzinden yararlanmayı nasip etsin. Ümmet olarak huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Bu vesile ile Miraç Kandilinizi kutluyor,  İslam âlemine hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ