Dini Haberlerim

Diyanet Bir Sen : Hainler,Milletimizin Yüreğini Yaktı !

Diyanet Bir Sen : Hainler,Milletimizin Yüreğini Yaktı !

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan asker ve korucular için başsağlığı mesajı yayınladı.

 

Mesajında, 6 asker ve 2 korucu ile biri ağır iki askerin yaralandığını belirten Türüt, Türk Milletini derin üzüntüye boğan bu hain saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz, ifadelerine yer verdi.

Hasan Türüt, mesajında şunları söyledi: “Emperyalist devletlerin uşağı olan bu hainler, güvenlik güçlerimize kalleşçe saldırmış ve kötü hava koşullarından yararlanarak milletimizi derin üzüntüye boğmuştur. 6 asker ve 2 korucu olmak üzere toplam 8 şehidimiz var. 8 ailenin yüreğine ateş düştü. Millet olarak onların acısını derinden paylaşıyoruz.

Terör, Milletin devletine olan güvenini yok etmek istiyor. Amerika başta olmak üzere teröre destek veren ülkeler bilmelidir ki, gün gelir yardım ettikleri o hainlerin silahları bir gün kendilerine çevrilir. Nitekim bunu zaman zaman görmekteyiz. Teröre destek veren ülkelerin aklını başına almasını ve bu hainlere desteği kesmelerini istiyoruz. PKK’nın tamamen yok edilmesi için milletçe devletimize destek veriyoruz. Kendi çıkarları için teröre destek veren ülkelerde oturup iyice düşünmelidir. Devlet ve millet olarak terörün kökünü kazımaya yemin ettik. 40 yıldır canımızı yakan terör belasından Allah’ın izniyle kurtulacağız. Devletimize güveniyoruz.

Diyanet Bir-Sen olarak, Türk Milletini derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Teröre destek veren hangi ülke olursa olsun şiddetle kınıyoruz.  Bu hain saldırıda Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet,  kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. Saldırıda yaralanan kahraman askerlerimize Allah’tan acil şifalar temenni ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ