Dini Haberlerim

Diyanet-Bir-Sen : “Ey Fasıklar ! Artık Diyanet’ten Ellerinizi Çekin”

Diyanet-Bir-Sen : “Ey Fasıklar ! Artık Diyanet’ten Ellerinizi Çekin”

Bazı basın yayın organlarında Diyanet’in, kız çocuklarının erken yaşta evlenebilecekleri yönünde açıklamada bulunduğuna dair haberler çıkması üzerine açıklama yapan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, “Zaman zaman Diyanet ile ilişkilendirilerek toplum tarafından kabul görmeyen haberler yapılıyor. Bunlar kasıtlıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı yıpratmaya yönelik bu tür karalamaları kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

Tanım ve Maddelerin Çarpıtılmasıyla böyle bir iddia üretmek iyi niyetle izah edilemez ! 

Türüt, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Her zaman ki gibi marifet yine malûm medya da! Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumun dini konulardaki tereddütlerini giderir. Açıklamaları, İslâm fıkhına uygundur. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın web sitesinden nikâh ve buluğa ermek gibi konulardaki görüşleri alarak çarpıtanların amacı Diyanet’i yıpratmaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı, nikâh konusunu açıklarken ‘buluğa eren 9 yaşındaki kız çocuğu ile 12 yaşındaki erkek çocuğu evlenebilir,’ demiyor. Yapılmayan bir açıklamanın yapılmış gibi topluma lanse edilmesi ahlaksızlıktır. Nitekim Diyanet İşleri Başkanlığı’da kendi web sitesinden ‘bu açıklamanın asılsız olduğunu’ açıklayarak malum medyanın gerçek yüzünü ortaya koydu. Aynen ifade ettiğimiz gibi, Diyanet İşleri Başkanlığı “Dini Kavramlar Sözlüğü adlı yayınımızdaki tanım ve maddelerin çarpıtılmasıyla böyle bir iddia üretmek iyi niyetle izah edilemez’ demiştir.

Diyanet’i karalayarak yıpratmaya çalışanlar bilsin ki hiçbir zaman buna güçleri yetmeyecektir. Diyanet, bu toplumun öz benliğini temsil eden güzide bir kurumdur. Bu kurumun varlığından rahatsız olanlar, %92’si Müslüman olan ülkemizde dini kavramları yıpratarak, Allah’ın dini olan İslam’ı küçümseyerek, küçülterek bir yere varamazlar. İslam dini dinsizlere de, bütün dinlere de hoşgörülü yaklaşır. Biz, nasıl ki deistlere, ataistlere karışmıyorsak siz de bizim dinimize ve dini kurumlarımıza saygı duyun. Böyle fasıklıklar yapmayın. Eğer Diyanet İşleri Başkanlığı’nı iyi tanımış olsaydınız, Başkanlığın, çocuk evliliklerine karşı olduğunu da bilirdiniz. Artık yeter diyoruz. Bu fasıklıktan vazgeçin ve güzide kurumumuz Diyanet’ten ellerinizi çekin.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ