Dini Haberlerim

Diyanet-Bir-Sen ; Ekonomik Büyümeden Din Görevlilerine Pay İstedi.

Diyanet-Bir-Sen ; Ekonomik Büyümeden Din Görevlilerine Pay İstedi.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK)’nun Türkiye ekonomisinin 11,1’lik büyüme gerçekleştirdiğini, bu büyüme ile Hindistan ve Çin’den daha fazla büyüdüğünü açıklamasının ardından yaptığı değerlendirmede “Din görevlilerine %11,1’lik büyümeden pay istiyoruz,” dedi.

Türüt, “Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK)’in açıklamasına göre Türkiye ekonomisi Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrekte yüzde 11,1 oranında büyüdü. Türkiye’nin bu oranla Hindistan ve Çin’i geride bıraktığı belirtiliyor. Ülkemizin en ücra yerlerinde özverili bir şekilde görev yapan din görevlilerine bu büyümeden pay verilmesini istemek en doğal hakkımızdır.” ifadelerini kullandı.

Din Görevlilerinin Sıkıntılarını En İyi Cumhurbaşkanı Anlar 

Hasan Türüt, “Öz kültürümüzü yaşatan, topluma rehberlik yapan, topluma açık mekânlarda görev yapması nedeniyle savunmasız olan ve her an saldırıya uğrama riski taşıyan, aldığı maaşla evinin kirasını ödemekte zorlanan, çocuklarını okuturken bin bir ekonomik güçlükle yaşamaya çalışan din görevlileri, her zaman milli iradenin yanında yer almış, ülkemize ve devletimize haince saldıran FETÖ, DAEŞ, PKK gibi terör unsurlarına karşı da devletin yanında yer alarak kendisini tehlikeye atmıştır. Her türlü sosyal ve kültürel imkânlardan ayrı olarak köylerde yaşayan, çoğu zaman ulaşım sıkıntısı nedeniyle hiç kimsenin tahmin edemeyeceği zorluklarla karşı karşıya kalan din görevlileri, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak yaşadığı sıkıntılara rağmen devletine karşı gelmemiş, her zaman boynunu bükmüş ve şükretmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızı seviyoruz ve devletimizin her zaman yanında olacağız. Din görevlilerinin içinde bulunduğu sıkıntıları en iyi anlayacak kişi de Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bu nedenle kendisinin bizi anlayacağını düşünüyoruz.

%11,1’lik ekonomik büyümeden din görevlilerine pay verilsin.

Bugün ülkemizin içinden geçtiği süreç elbette zordur. Sınırlarımızda yangın var. Ekonomik olarak ülkemiz bu sıkıntılarla uğraşmaktadır. Ancak Çin ekonomisini geride bırakan bir büyümeden söz ediliyorsa, o takdirde yoksulluk sınırında yaşamaya çalışan din görevlilerine %11,1’lik büyümeden pay verilmesi gerekmektedir.

Diyanet Bir-Sen olarak, Türkiye’nin büyümesi ve refah seviyesinin yükselmesinden gurur duyarız. Memnun oluruz. Ekonomimizin yükselmesi demek, bu geminin içinde yaşayan herkesin refah seviyesinin artması demektir. Bunu böyle düşünür, böyle açıklarız. Ve her zaman da devletimizin yanında yer alarak destekleriz.  Mademki bu kadar büyük bir büyüme oranını yakaladık, o takdirde din görevlilerine bu büyümeden pay verilmesini istemekte en doğal hakkımızdır. Zira din görevlileri ekonomik olarak zayıflamış ve alım gücü düşmüştür. Bu nedenle Diyanet Bir-Sen Sen olarak, %11,1’lik ekonomik büyümeden din görevlilerine pay verilmesini istiyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ