Diyanet Ankara İzcilik Kulübü kampta buluştu

Diyanet Ankara İzcilik Kulübü kampta buluştu

Türkiye İzcilik Federasyonu ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında gerçekleştirilen protokol çerçevesinde İzci Liderliği Temel Kursunu tamamlamış din görevlilerinin, 11-15 yaş arası çocuklardan oluşturdukları izcilik kulübü üyeleri, 19-20-21 Mayıs tarihlerinde Çamlıdere Çamkoru Kamp alanında bir araya geldi.

Ankara Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Keçiören Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen kampa, Diyanet Ankara İzcilik Kulübü liderlerinin uzun süredir ilgilendiği çocuklardan oluşan 54 kişilik izci grubu katıldı.

Gençler, 3 günlük kampta izciliğin tarihi, izcilik türesi, izcilik selamının anlamı, izcilik düğüm çeşitlerini uygulamalı olarak öğrendi.

Sincan Müftülüğü İyilik Çarşısı depremzedelere açıldı

Sincan Müftülüğü İyilik Çarşısı depremzedelere açıldı

ankara-izcilik-33

İzciliğin ana hedefleri olan Allah’a ,kendine ve topluma karşı vazifelerini yerine getirmeyi kendine şiar edinen izciler 3 günlük kampın sonunda Türkiye İzcilik Federasyonu Yetkilisi Gurur Kibritoğlu’nun katıldığı yemin töreninde izcilik yemini ederek kulüp  fularlarını takarak  Diyanet İzcilik  Kulübünün birer temsilcisi oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ