Dini Haberlerim

Diyanet 2020 Sözleşmeli Alım Ne Zaman Olacak ?

Diyanet 2020 Sözleşmeli Alım Ne Zaman Olacak ?

Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 Yılı Sözleşmeli İmam-Hatip , Müezzin-Kayyım , Kur’an Kursu Öğreticisi alımları merakla bekleniyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ geçtiğimiz aylarda Veyis ATEŞ’in programına katılarak adayların heran hazırlıklı olması gerektiğini yakın bir tarihte alım olacağını canlı yayında duyurdu.

Spekülatif Haberler Yayıldı ! 
Diyanet İşleri Başkanı’nın bu sözü üzerine resmi bir açıklama olmadan sosyal medya ve bir çok site uydurma haberler ile adaylara umut vermeye çalıştı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ dahi tam olarak net tarih verememişken bir çok mecrada kulakdan doğma haberlere yer verildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 Sözleşmeli alımları ile ilgili resmi kanallar dahi bir açıklama yapamazken  photosop ile düzenlenmiş haberler ile malesef alım haberini bekleyen adaylar heyecanlandırıldı. 
Diyanet 2020 Sözleşmeli Alım Ne Zaman Olacak ? 
Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 Sözleşmeli İmam-Hatip , Müezzin-Kayyım , Kur’an Kursu Öğreticisi alım hazırlıklarına 2019 yılı sonuna doğru başladı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ alım haberini bizzat kendisi canlı yayında duyurdu. Ancak Diyanet İşleri Başkanlığı planlamış olduğu alımları (Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Personel Alımları) Devlet Personel Başkanlığı tarafından onaylandıkdan sonra yapabilmektedir. Bu konuda resmi bir açıklama olmadan alım haberi bekleyen adaylarımıza şu tarihte alım olacak demek yalan haberden öteye geçmez .
Diyanet İşleri Başkanlığı şuan kurum içi alım ilanı ile birlikte münhal kadroların net olarak ortaya çıkması ile ilgili çalışmasını yapmaktadır. Kurum içi alım ile 1.000 kişilik bir münhal kadro boşluğu oluşacak. 28.02.2020 tarihine kadar kurum içi geçiş yapacak adaylar başvurularını tamamlayacaklar. Bu alımlar sonucunda oluşan münhal kadrolar ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 Sözleşmeli Personel alımlarını gerçekleştirmesi bekleniyor. Ancak haberimizin içeriğinde belirttiğimiz üzere resmi bir açıklama olmadan tarih belirtmek şuan asılsız bir haber olur.
Alım haberleri konusunda sitemiz olarak sıkı bir takip içerisindeyiz resmi bir açıklama gelmesi halinde sitemizde alım ile ilgili haberleri anında ziyaretçilerimize duyuracağız.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ