Dini Haberlerim

Diyanet 2020 Muhtemel Sınav Takviminde Sözleşmeli Alım Neden Yok ?

Diyanet 2020 Muhtemel Sınav Takviminde Sözleşmeli Alım Neden Yok ?

Diyanet İşleri Başlanlığı her yılın son günü bir yıl boyunca muhtemel olan bir yıllık yapılacak olan alımlarla ilgili muhtemel sınav takvimi yayınlamakta. Bu yılda merakla beklenen Diyanet İşleri Başkanlığı  2020 yılı Muhtemel Sınav Takvimi yayınlandı. Yayınlanan takvim ile birlikte 2020 yılında yapılması planlanan Hafızlık Tesbit Sınavları ,Yurtdışı Kısa Süreli Din Görevlisi Sınavı (Sözlü) , İhtisas Kursuna Kusiyer Seçimi Sınavı (Yazılı) ,Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (Mbsts) tarihleri açıklandı. 

 

DİYANET 2020 MUHTEMEL SINAV TAKVİMİ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

2020 yılı Açıktan Sözleşmeli İmam-Hatip , Müezzin-Kayyım , Kur’an Kursu Öğreticisi Alım Tarihi Açıklanmadı ! 

 

Ancak yayınlanan takvimde merakla beklenen sözleşmeli alım tarihi yer almadı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ’ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir Tv programında müjdesini verdiği sözleşmeli alım tarihini bekleyen adaylar hayal kırıklığına uğradı. Başkan Erbaş’ın müjdesi sonrasında  2020 muhtemel sınav takviminde yer almamasını sizler için araştırdık . 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2020 muhtemel sınav takviminde Sözleşmeli Alım Tarihlerinin olmamasının nedenlerini şöyle sıralayabiliriz.

  1. Muhtemel takvimde belirtildiği üzere “İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav ya da sınavlar açılabilir.” uyarınca Diyanet İşleri Başkanlığı muhtemel takvimde değişiklik yapabilir.
  2. Sözleşmeli alım ile ilgili Prof. Dr. Ali ERBAŞ’ın da belirttiği üzere gerekli mercilere başvurular yapıldı ancak henüz resmi onay alınmadı. Resmi onay alınması bekleniyor. Resmi onay sonrası ilgili takvime eklenecektir.

 

Adaylar Heran Hazırlıklı Olmalı ! 

2020 Açıktan Sözleşmeli İmam-Hatip , Müezzin-Kayyım , Kur’an Kursu Öğreticisi Alım haberini bekleyen adaylar Prof. Dr. Erbaş’ın da belirttiği üzere heran hazırlıklı olmalılar. Şuan Devlet kadro alımları Resmi Gazete ilanına göre belirlendi ve kurumlara dağıtımı yapılacak. Bu dağıtım sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Alım yapacaktır. 

 

Dini Haberlerim

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ