Dini Haberlerim

Diyanet 2019 GYS, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Diyanet 2019 GYS, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik 2019 Yılı Görevde YükselmeVaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavı’, 2 Kasım 2019’da Anadolu Üniversitesi eliyle Adana, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Samsun olmak üzere 7 merkezde gerçekleştirildi.

Sınava giren adayların sonuçlara dair bekleyişi sürüyor.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı, ‘2019 Yılı GYS, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavları’nın yazılı aşamasını gerçekleştirmek üzere Anadolu Üniversitesi ile iş birliği yaptı.

Anadolu Üniversitesi, sınav duyurusunun yapıldığı tarihten itibaren başvuru, sınav yer ve tarih bilgileriyle birlikte sonuçların ne zaman açıklanacağını içeren bir takvim yayınladı.

Söz konusu takvime göre Anadolu Üniversitesi, ‘2019 Yılı GYS, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavı’ sonuçlarını 18 Kasım 2019’da açıklayacak.

Sınavın yazılı sonuçlarının ilan edilmesiyle birlikte adaylar ikinci aşama olan ‘mülakat’ sürecine girecek.

Yazılı sınav sonuçlarına göre, her bir unvan için belirlenen kontenjanın üç katı aday, Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılacak mülakata girecek.

Sınavın yazılı aşamasına dair itirazlar; 18.11.2019 – 22.11.2019 tarihleri arasında, Anadolu Üniversitesinin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet adresi üzerinden ‘Aday İşlemleri Sistemi’ bölümünde yer alan ‘Sınav İtiraz Formunu’ eksiksiz olarak doldurmak kaydıyla 10 TL. ücret karşılığında yapılabilecek.

Sözlü sınav yer ve tarih bilgileri ise gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığınca ilan edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ