Dini Haberlerim

Diyanet 2018 yılında o Sınavları Yapmayacak mı ?

Diyanet 2018 yılında o Sınavları Yapmayacak mı ?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2018 yılı muhtemel sınav takvimi Ocak ayı itibariyle yayınlandı. 

Diyanet ; 2018 Yılı Muhtemel Sınav tarihi için >>>> Tıklayınız 

Yayınlanan sınav takvimine göre Diyanet İşleri Başkanlığı ; 

Ocak ayında Hafızlık Tesbit Sınavı , Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı sınavlarını gerçekleştirdi. 

Şubat ayında ;Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcılığı  sınavı yapıldı. Dini Haberlerim

Mart ayında; Hac Organizasyonunda görevlendilecek görevli sınavları gerçekleştirildi.Mart ayında göze çarpan bir sınav ise İl Müftü Yardımcılığı (Bayan) sınavı oldu. Bu ayda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından takvim dışı olarak İlçe Müftülüğü sınav ilanı yapıldı. 

Nisan ayında muhtemel sınav takvimi dahilinde Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik MBSTS Sınavı gerçekleştirildi. 

 

Şimdi Gözler o Sınavlara Çevirildi Dini Haberlerim

 

Diyanet İşleri Başkanlığı muhtemel sınav takvimine göz attığımızda Mart-Nisan aylarında yapılması planlanan Görevde Yükselme ( Şube Müdürü, Din Hizmetleri Uzmanı, Eğitim Uzmanı, Şef) ve Vaizlik sınavları ile ilgili bir ilan yayınlamadı. Yoğun bir sene geçiren Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu sınav ilanlarının yapılması adaylar tarafından merakla bekleniyor. 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından  yapılması planlanan sınav ve tarihleri muhtemeldir. İhtiyaç görülmesi halinde Başkanlık sınav ve tarihlerinde değişiklik yapabiliyor. 

2018 Yılında İkinci Sözleşmeli alım olacak Dini Haberlerim

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ sene başında yapılan Sözleşmeli Personel alımlarının hemen ardından 2018 yılı sonlarına doğru ikinci bir alım daha olacağı müjdesini vermişti .

Bu alım ile ilgilide tarihler ise  henüz netleşmedi. 

 

Kaynak : Dini Haberlerim

 

Bu sitede Kaynak gösterilerek (DİNİ HABERLERİM)  yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur. Kaynak göstermeksizin alıntı yapılamaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. birisi dedi ki:

    Kime göre müjdeli haber? dgs ye yıllarca çalışıp sınava katılıp ilitam mezunu olanların hakkı yenilmiş olacak, ilitamin hiç bir ayrıcılığı kalmayacak,
    Tıb fakültesine de sınavsız öğrenci alınsın, veya hukuk fakültesine! madem yök uygun görmüş bunuda uygun görsün aynı kıyas…..

BİR YORUM YAZ