Diva Sen : “DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA SÖZLEŞMELİ ALIMINDAKİ TAHSİL DAĞILIMI YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ”

Diva Sen : “DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA SÖZLEŞMELİ ALIMINDAKİ TAHSİL DAĞILIMI YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ”

Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ Diyanet İşleri Başkanlı’ğın 9500 kişilik sözleşmeli alımında yapılan tahsil dağılıma tepki olarak resmi web sitelerinde bir yazı yayınladı.

 

İşte o yazı ;

Uzun zamandan beri taşra teşkilatında münhal bulunan  personel açığının bir miktarının karşılanması amacıyla imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticisi unvanlarında  istihdamlarına izin verilen  9.500 sözleşmeli personel alımına yönelik duyuru Diyanet İşleri Başkanlığınca yapıldı.  Söz konusu duyuruda belirtilen şartlar ise beklenti içerisine giren ve sayıları azımsanamayacak kadar çok olan adayların tepkisine neden oldu. İlan edilen şartlarda tepki çekmesinin sebebi ise, müracaat edeceklerin kahır ekseriyetinde mutlaka İHL mezunu olma şartını taşıyor olması.

Oysa İHL mezunu olmayıp Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an Kurslarında hafızlıklarını tamamlayıp  İlahiyat önlisansı bitiren ve görev almak için ümitle bekleyen gençlerin varlığı asla göz ardı edilmemeli. Zira hafızlık kolay elde edilen bir kazanç değildir. Muhtemelen mezkur kararın alınmasına sebep, kuruma olası sızmaların önüne geçmek içindir. Eğer mazeret bu ise, kişilerin cemaziyel evveli araştırıldığında kimin nereye müntesip olduğu kolayca tespit edile bilinir.

Elhasıl Diyanet İşleri Başkanlığı istihdam edeceği personelde aranan şartları tercihen hafız olmaları şartıyla İmam-Hatip Lisesi mezunu olma şartı aranmaksızın da fevkalade yapabilir kanaatindeyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ