Dini Haberlerim

Din Görevlileri Mesleki Eğitim ve Gelişim Semineri

Din Görevlileri Mesleki Eğitim ve Gelişim Semineri

Kütahya İl Müftülüğü ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İslami İlimler Fakültesi arasında ‘Temel İslam Bilimleri Mesleki Eğitim Çalışmaları’ alanında imzalanan iş birliği protokolü gereği din görevlilerine yönelik ‘Mesleki Eğitim ve Gelişim Seminerleri’ programları İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR ve DPÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Halis AYDEMİR’in de katılımlarıyla Kütahya İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu dersliklerinde başladı.

Kütahya’da ki Bütün Diyanet Personeli Eğitim Alacak !

Gruplar halinde din görevlilerimizin katılacağı Seminer Programları 2 aylık periyotlar halinde tüm görevlileri kapsayacak şekilde gerçekleşecek.

Birincisi  Kütahya İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu dersliklerinde başlayan seminer programı Mayıs ayına kadar devam edecek. Mayıs ayından sonraki eğitim programları DPÜ İslami İlimler Fakültesi dersliklerinde yapılacak.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “Din hizmetleri alanında verimlilik ve kaliteyi sağlamak amacıyla ‘Temel İslam Bilimleri’ alanlarında müftülüğümüze bağlı din hizmetlerinde görevli personelimize DPÜ İslami İlimler Fakültesi öğretim görevlilerimizce mesleki eğitim ve gelişim seminerlerinin verilmeye başlamış olmasından duyduğu memnuniyeti ” dile getirerek ‘eğitim seminerinin hayırlı olmasını ve güzel neticeler vermesini Rabbimden niyaz ediyorum’ dedi.

DPÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Halis AYDEMİR ise böyle bir projenin uygulamaya geçmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek eğitim gören din görevlilerine , ders veren öğretim görevlilerine ve de projede emeği geçen Müftülük ve Fakülte yetkililerine teşekkür etti.

Bir Çok İslami Alanda Eğitim Verilecek ! 

Mesleki Eğitim ve Gelişim Seminerlerinde DPÜ İslami İlimler Fakültesi öğretim görevlilerince din görevlilerine, Temel İslam Bilimleri, Din Bilimleri ve İslam Tarihi, Tefsir,Hadis,Kelam, Kur’an-ı Anlamada Yöntem, Güncel İnanç Problemleri, Kurumsal İletişim, Din ve Toplum, Din Hizmetlerinde İletişim, Güncel Hadis Problemleri gibi konularda eğitim verilecek..

 

 

Kaynak : Dini Haberlerim 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ