Dini Haberlerim

Din Gönüllüsünün Faaliyet Alanı Sadece Camiler Değildir

Din Gönüllüsünün Faaliyet Alanı Sadece Camiler Değildir

Sendikal çalışma amaçlı Iğdır ili Tuzluca İlçe Müftülüğü Din Görevlileri Kasım ayı toplantısına katılan Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ ve Genel başkan yardımcısı Mustafa FİDAN bir dizi ziyaretlerde bulundu. Diva-Sen Tuzluca temsilcisi Necati YENİGÜL ve yönetimi ile ilçe Müftülüğünü ziyaretten sonra Tuzluca Din Gönüllüleri Dayanışma Toplantısına iştirak etti. İlçe temsilcisi Necati YENİGÜL’ün açılış konuşmasıyla başlayan toplantı son derece samimi bir havada geçti. Diva-Sen’in kuruluş amaçlarını dile getirerek sözlerine başlayan YENİGÜL; İslam kardeşliğini esas alan ve üyelerinin problemlerinin çözümü noktasında geceli gündüzlü çalışma azminde olan Diva-Sen ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Daha sonra Genel Başkan Mustafa ÇOPURSUZ kürsüye gelerek; “Ülkemizin serhat ilçelerinden birisi olan ve Azeri vatandaşlarımızla iç içe yaşayan Tuzluca’yı ziyaret etmekle son derece mutluyuz. Yaşantımızla aynı zamanda hem millet olarak hem de Müslüman olarak örnek şahsiyetleriz. Zira balkan ülkelerindeki insanları etkileyen atalarımızın yaşantıları olduğundan hareketle din gönüllüsünün görev alanlarının sadece camilerle sınırlı olmadığını fevkalade bilen bir anlayışa sahibiz. Günümüzde birlik ve beraberliğimizin kuvvet bulması biz din gönüllüleriyle olacaktır. Filhakika ülkemizin coğrafi yapısı dünyanın kilit noktasını teşekkül ettirmektedir. Çünkü batının doğuya, doğunun batıya, Rusya’nın sıcak denize ve orta doğuya, Orta doğunun ise Asya’ya geçebilmesi için mutlaka ülkemize ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu amaçları uğruna çeşitli oyunlarıyla aziz vatanımızı ve necip milletimizi bölüp parçalamak istediler. Bir zamanlar sağcı-solcu, daha sonra alevi-Sünni, daha sonra da Kürt-Türk ayrımcılığı yapmak suretiyle süfli emellerine ulaşmak istediler. Muvaffak olamayınca kurguladıkları PKK, FETÖ/PDY ve diğer terör örgütleriyle devletimizi içten fethedip salyalarını akıttılar. Ama Allah Teâlâ bunların hiç birisine fırsat vermedi ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın feraseti, necip milletimizin azim ve cesaretiyle şer güçlerinin tüm oyunları boşa çıkmıştır”. Diyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantı sonrası Tuzluca Belediye Başkan Yardımcılığına görevlendirilen Faruk KORKUSUZ’u ziyaret ederek memnun bir şekilde Ağrı ili Patnos ilçesi toplantısına katılmak üzere seyahat devam etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ