Depremin umudu bebek için anlamlı program

Depremin umudu bebek için anlamlı program

TDV Manisa Şubesi kadın kolları gönüllüleri tarafından Ayşe Hafsa Sultan Kız Yurdu’nda kalan afetzede bir ailenin yeni doğan bebeği için “Mevlid Programı” düzenlendi.

Depremin ikinci günü dünyaya gelen depremzede bebek için düzenlenen mevlid programında bir aya gelen TDV gönüllüleri ve afetzedeler, tilavet edilen Kur’an-ı Kerim’i ve Mevlid-i Şerifi dinleyip depremde vefat edenler için dualar etti.

Depremzedeler için kermes düzenlendi

Depremzedeler için kermes düzenlendi

Depremden etkilenen vatandaşlara yönelik faaliyetlerinin aynı kararlılıkla devam ettiğini ifade eden TDV Manisa Kadın Kolları Başkanı Hayrunnisa Erdinçli “Ülkemizin yaşadığı en büyük afetlerden biri olan 6 Şubat depremlerinden etkilenen ve Manisa’ya yerleşen depremzede bir kardeşimizin, depremin ikinci günü dünyaya gelen bebeği için geleneksel adetlerimizden olan bebek mevlidi okutup ikramlarda bulunduk. Bu vesileyle hem moral motivasyon sağlamaya hem de geleneklerimizi yaşatmaya çalıştık. TDV Kadın Kolları olarak depremzede kardeşlerimize yönelik gönüllülük faaliyetlerimiz devam ediyor. İyiliğe gönüllü olmak isteyen tüm kardeşlerimizi aramızda görmek bizleri daha da zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Bu vesileyle programda maddi manevi emeği geçen tüm gönüllülerimize, Ayşe Hafsa Sultan yurt yönetimine ve sevgili misafirlerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ