Demirtaş: Peygamberimizin hayatı bizlere rehber oldu

Demirtaş: Peygamberimizin hayatı bizlere rehber oldu

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) Şubesi iş birliğinde Birecik ilçesinde çeşitli programlar düzenlendi.

Birecik programına İl Müftü yardımcıları Dr. Abdülhamit Turgut ve Zeynep Kaya Demirtaş ile KAGEM Sorumlusu Hatice Öztürk hazır bulundu.

Birecik’teki okulları ziyaret eden Müftü yardımcıları Turgut ile Demirtaş, öğrencilerle sohbet ederek nasihatlerde bulundu.

Programlar kapsamında Birecik Ortaokulunda ”Peygamberimiz ve Gençlik” konulu bir de panel düzenlendi. Panele Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş, KAGEM sorumlusu Hatice Öztürk ile Karaköprü İlçe Müftülüğü Vaizi Esma Özdemir konuşmacı olarak katıldı.

Panelde konuşan Müftü Yardımcısı Demirtaş, “Peygamberimizin hayatı bizlere rehber oldu. Yetiştirdiği sahabeler sayesinde dünyanın bir çok yerinde İslam dinimiz yayıldı. Bunu peygamberimizin güzel ahlakı ve gençleri yetiştirmesiyle oldu. Bununla birlikte öncü sahabelerin hayatları da bizlere çok güzel örnek oldu. Onun için gençlerimizi en güzel şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Gün boyu devam eden panel, katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ