Dini Haberlerim

Çukurova’da Sabah Namazı Buluşması Geleneği Devam Ediyor

Çukurova’da Sabah Namazı Buluşması Geleneği Devam Ediyor

Çukurova Müftülüğü tarafından sabah namazının manevi atmosferini yaşamak, yaşatmak, cami cemaatiyle tanışıp kaynaşmak ve görevlilere motivasyon ziyaretinde bulunmak maksadıyla geçtiğimiz yıllarda başlatılan sabah namazı buluşmaları devam ediyor.

Geleneksel hale gelen sabah namazı buluşmaları bu hafta Yurt Mahallesi Numanoğlu Camii’nde gerçekleşti.

Programa; Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün’ün yanı sıra, Daire Personelleri, Çevre Cami Din görevlileri çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah namazı buluşması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kılınan namazın ardından Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, Her hafta farklı bir camimizde sabah namazı ile vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Bu vesileyle rabbim kıldığımız namazları kabul etsin diyerek sabah namazının önemine değinerek, cemaatin gösterdiği ilgiden dolayı mutlu olduğunu belirtti ve dua etti.

Cami İmam Hatibi Orhan Durmaz’da, katılımcılara ve özellikle öğrencilere bu güzel davranışlarından dolayı tebrik ederek, Bugün yine sabah namazı buluşmalarında gençlerimizle ve büyüklerimizle beraber olduk. Hamdolsun manevi bir ziyafetti, kalplerimiz Allah’ın zikriyle coştu.” dedi.

Program hayırsever bir vatandaş tarafından karşılanan çorba ikramıyla sona erdi.

 

Kaynak : Dini Haberlerim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ