Çorum’da TDV’nin “Kurban Bağış Standı” açıldı

Çorum’da TDV’nin “Kurban Bağış Standı” açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde; “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen 2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na il ve ilçe müftülükleri de destek oluyor.

Bu kapsamda çalışmalar yürüten Çorum Müftülüğü ve TDV Çorum Şubesi, vatandaşların kurban vekaletlerini kolaylıkla verebilmeleri amacıyla Saat Kulesi Meydanı Hürriyet Parkı önüne “Kurban Bağış Standı” açtı.

Afişler ve broşürlerle tanıtımların da yapıldığı stantlarda vatandaşlara vekaletle kurban kesimi hakkında bilgi verilirken, yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak kurbanlar için makbuz karşılığı bağışlar alınıyor.

Bağış standını ziyaret ederek kurban vekaletinde bulunan Çorum İl Müftü Vekili Adem Aygül, kurulan bağış stantlarıyla TDV’nin hayırseverler ile ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü vazifesi gördüğünü belirtti.

Ramazan ayını camide geçiren çocuklar bayram hediyelerini aldı

Ramazan ayını camide geçiren çocuklar bayram hediyelerini aldı

2023 yılında vekalet yoluyla yurt dışı kurban fiyatının 2 bin 750 TL, yurt içinde ise 5 bin 950 TL olarak belirlendiğini hatırlatan Aygül, ayrıca kampanyaya katılım sağlamak isteyen vatandaşların il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ederek, TDV bağış stantlarına gelerek, www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden ya da mobil bağış uygulamalarından çevrimiçi/online bağış yaparak kurban vekaletlerini TDV’ye verebileceklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ