Dini Haberlerim

Cemaat sığmayınca cuma namazı iki defa kılındı!

Cemaat sığmayınca cuma namazı iki defa kılındı!

Tokyo Camii önünde cuma namazı öncesi kuyruk oluştu

Bu fotoğraf kareleri 4 Mayıs 2019 Cuma günü Japonya’nın başkenti Tokyo’da kaydedildi.

Tokyo’da cuma namazı kılmak isteyen Müslümanlar, Tokyo Camii önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Cuma namazını kılmak isteyen çok sayıda Müslüman dışarda kalınca cami görevlileri tarafından ikinci kez cuma namazının kılınacağı anons edildi.

Yoğun bir kalabalıkla cuma namazı kılındıktan sonra dışarda kalanlarla ikinci kez cuma namazı kılındı.

Japonya’da birden fazla tatilin aynı haftaya denk gelmesi nedeniyle “Golden Week (Altın Hafta)” olarak bilinen hafta vesilesiyle, Tokyo ve civarında yaşayan her yaştan ve her milletten Müslümanlar ile Tokyo’da bulunan Müslüman turistler Tokyo Camii’ne akın etti.

Şaban ayının son cuma namazını Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı imam hatiplerin görev yaptığı Tokyo Camii’nde eda etmek isteyen Müslümanlar,  camiye girebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu ve saatlerce bekledi.

Tokyo Camii ve Kültür Merkezi’nin bütün katları hatta merdivenler ile ayakkabı konulan bölümler dahi kadın ve erkek cemaat ile doldu taştı.

Tokyo Camii’nde cuma namazından 45 dakika önce Tokyo Camii İmam Hatibi Muhammet Rıfat Çınartarafından Kur’an-ı Kerim tilavet edilerek dua yapıldı.

Cuma ezanı sonrasında ise İmam Hatip Muhammet Raşit Alas tarafından “Oruç ve Kur’an Ayı Ramazan” konulu Arapça, Türkçe, Japonca ve İngilizce olmak üzere dört dilde hutbe okundu.

Cuma namazı sonrası cemaate yemek ikram edildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ