ÇEDES, gençler ile yaşlılar arasında köprü

ÇEDES, gençler ile yaşlılar arasında köprü

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğince hayata geçirilen “Çevreme Duyarlıyım ve Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)” projesi Aydın’da faaliyetlerine devam ediyor.

Amacı, öğrencileri “bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı; millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlere göre yetiştirmek” olan proje kapsamında Nazilli Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü öğrenciler ile bir dizi program gerçekleştirdi.

Kültür gezisi çerçevesinde Adnan Menderes Müzesi, tarihi camiler ve kurumları ziyaret eden öğrencilere Nazilli Mehmet Sofuoğlu İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Mustafa Tülü, Nazilli Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Faruk Dalkıran ve Manevi Danışman İsa Polat ve Aydın İl Müftülüğü ÇEDES Koordinatörü Ahmet Can eşlik etti.

–  “Sizler aydınlık yarınlarımızın umudusunuz”

İl Müftülüğünde öğrencileri, öğretmenleri ve gençlik koordinatörlerini misafir eden İl Müftüsü Hasan Güneş, “Aydınlık yarınlarımızın umudu ve güvencesi olan evlatlarımızı müftülüğümüzde ağırlamaktan son derece memnunuz. Sevgili gençler sizlerden beklentimiz; Bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, araştıran, yetenekli, dürüst, çalışkan ve başarılı bireyler olmanızdır. Yarının gençleri ve büyükleri olarak, milletimizin güven ve desteği ile sizlerin her zaman başarılı olacağınıza gönülden inanıyoruz.” dedi.

– “Öf bile demeyin”

Gezilerinde ulu çınarlarımızı da unutmayan gençler, Efeler Adnan Menderes Proje İmam Hatip Ortaokulu manevi danışmanı Ahmet Vehbi Sezgin ve Efeler Müftülüğü Gençlik ve ÇEDES Koordinatörü Ahmet Can ile birlikte Aymelek Derneğini ziyaret ederek büyüklerle sohbet ettiler.

Aydın Çedes 33

Gençlerin ziyaretine gelmesinden büyük bir mutluluk duyan büyüklerimiz “Anne ve babalarınızı yaşlanınca sakın yalnız bırakmayın, onlara sabredin, ne olursa olsun öf bile demeyin.” diyerek nasihatlerde bulundu. 

Öğrenciler dolu dolu geçen ziyaretlerinin ardından emeği geçenlere ve bu organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ