Dini Haberlerim

Bayraktutar: Müttefik, Düşman Aynı Safta…

Bayraktutar: Müttefik, Düşman Aynı Safta…
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Aydın’da din görevlilerine hitap etti: Ülkemizi bölmek, birlik ve beraberliğimizi bozmak için gizli ajandaları olanlara sesleniyorum: Türkiye, müttefikim deyip düşmanın yapmayacağı oyunlarla ülkemizi bölmeye çalışan ABD’nin de, onun maşası terör örgütlerin de niyetinin farkındadır. Güneyimizde bir terör koridoru kurulmasına da terörist bir orduya da asla müsaade etmeyiz.” Dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Genel Başkan Vekili Osman Aydın ve Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca ve Mehmet Yaman, Aydın ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu. Müftülük Aylık din görevlileri toplantılarına katılan Diyanet-Sen Genel Başkanı ve genel başkan yardımcıları ülke ve dünya gündemine dair önemli açıklamalarda bulundular. Sendikal çalışmalar ve kazanımlar konusunda katılımcılara bilgi verdiler.

Teşkilat çalışması kapsamında Aydın İl Müftülük din görevlileri aylık mutat toplantısında konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, ülkemizin gezi olayları ile başlayan süreçle dört koldan saldırılara maruz kaldığına dikkati çekerek “Türkiye, ABD tarafından kendisine yüklenen rolleri reddettikçe, buna karşı direndikçe, kendi milli menfaatlerini Türk –İslam dünyasındaki hedeflerini söyledikçe, ABD, Türkiye’yi kendisine mecbur kılacak eylem ve söylemlerde bulunuyor. Türkiye, Suriye’de; özelde IŞİD ve PYD, genelde atmış yıllık müttefikleriyle savaşıyor. Ülkemizi bölmek, birlik ve beraberliğimizi bozmak için gizli ajandaları olanlara sesleniyorum: Türkiye, müttefikim deyip düşmanın yapmayacağı oyunlarla ülkemizi bölmeye çalışan ABD’nin de, onun maşası terör örgütlerin de niyetinin farkındadır. Güneyimizde bir terör koridoru kurulmasına da terörist bir orduya da asla müsaade etmeyiz. Durumun ciddiyetinin farkındayız. Mesele vatan olunca hepimiz Mehmetçiğiz. Bu dün böyleydi bu gün de böyle… dedi.

Bayraktutar ayrıca, Köşk ve Sultanhisar ilçe müftülük aylık mutat toplantılarında müftülük personeline hitap etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ