Dini Haberlerim

Bayraktutar: Diyanet İşleri Başkanlığı bu ülkenin güvencesidir

Bayraktutar: Diyanet İşleri Başkanlığı bu ülkenin güvencesidir
​Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Trabzon Vakfıkebir’de Din Görevlileri ile bir araya geldi.

Bayraktutar; Türkiye birliğin dirliğin adresidir. Mazluma yoldaş olmanın örneğidir. Bugün ülkemizi mezhepler üzerinden vurmaya çalışanlara fırsat vermememiz gerekir’ dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı bu ilkenin manevi duruşunu tanzim eden tek kurumdur. Dini ve diyaneti tartışmaya açmak, din üzerinden kavga aramak, şer odaklı kişilerin görevidir. Bizim görevimiz ise şere karşı, saldırılara karşı ülkemizi, dinimizi, diyanetimizi savunmaktır. Bu ülkeyi topla tüfekle yıldıramayacaklarını bilenler bu ülkenin inancıyla oynamak istiyorlar. Dinimize nüfus etmeye çalışan şer odaklarına karşı vereceğimiz cevap, Kur’an-ı Kerim’in bize çizdiği yoldur.

Bu yol bütün saldırılara karşı birleşmeyi bir ve bütün olmayı emreder. Kendisini bu dine hizmetkar kılan herkes, bu emre uymalıdır.

İslam dünyayı nizam etmek adına tek yoldur. İslam mensubu olmak,ahiret için dünyada hakkıyla duruş sergilemektir. Bizim sorumluluğumuz, üstlendiklerimiz bütün değerlerin üzerindedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olan her bir birey, aynı zamanda sendikal hakkın sahibidir.

Sendikal mücadelemiz kurumumuz ile olan ilişkilerimiz, kazanım odaklıdır. Talepte bulunma hakkımız, yetkili olmamızdan dolayıdır. Bizler Diyanet-Sen olarak mektup sendikacılığı yapmıyoruz. Taleplerimiz, imza altına alınan, kurum idari kurul toplantıları ve Toplu Görüşme masalarında savunulan haklardır. Taleplerimizdeki kararlılığımız kurumumuza karşı olan hassasiyetimiz ile doğru orantılıdır.

Biz var olmamızı Din görevlilerinin varlığına bağlarız.

Bu kurumu yaşatmak, ayakta tutmak, bütün saldırılara karşı, sinemizi siper etmek asli görevimizdir.

Bugün kurumumuza yapılan saldırıların perde arkası, bu ülkede din görevlilerinden rahatsız olanların oyunudur.

Bu sebeple türlü hilelerle bu ülkenin genlerine sokulmaya çalışanlara, damarlarına girmeye çalışanlara izin vermemeliyiz.

Tek söylem, tek kavram hak adına mücadeledir.

Bu mücadeleyi ötekileştirmeye çalışan, sekteye uğratmaya çalışan herkese karşı tavrımız birdir nettir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ