Bayburt’ta minikler için mezunlar buluşması düzenlendi

Bayburt’ta minikler için mezunlar buluşması düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2013-2014 eğitim-öğretim yılında pilot olarak uygulamaya koyulan ve kısa sürede ülke geneline yayılan 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları’nda 10. yıl coşkusu yaşanıyor.

Bu kapsamda Bayburt İl Müftülüğünce 4-6 Yaş Kur’an Kurslarının 10. Yılında “Mezunlar Buluşması” gerçekleştirildi.

Minikler tarafından İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program,  İl Müftü Yardımcısı Abdullah Aksoy’un konuşmasıyla devam etti.

Müftü Yardımcısı Aksoy, “Allah’a hamdolsun 4-6 yaş Kur’an kurslarımıza ülke genelinde büyük bir teveccüh var.  Bu durum ülkemiz açısından çok büyük ve çok  önemli bir kazanımdır. İnşallah bu teveccüh her geçen yıl artarak devam edecek. 4-6 yaş Kur’an kurslarımızın müfredatı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alanında uzman kişilerce büyük bir titizlikle ve özveriyle hazırlanmış olup göz aydınlığı yavrularımızın en güzel şekilde yetişmelerine maddi ve manevi katkı sağlamaktadır. 4-6 yaş Kur’an kurslarımızın nihai hedefi, minik yavrularımızın milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak yetişmeleri sağlamaktır. Rabbim tüm öğrencilerimizi Din-i Mübin-i İslam’a, milli ve manevi  değerlerine bağlı, vatanına, milletine faydalı bireyler eylesin. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin yetiştirilmesinde emeği geçen hocalarımıza ve evlatlarını 4-6 yaş Kur’an kurslarımıza emanet eden velilere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Sonrasında İl Müftü Yardımcısı Fatma Tuba Altın tarafından Kur’an kursu öğreticilerine plaket takdim etti.

bayburt-minikler-22

4-6 yaş Kur’an kurslarında halen okuyan  ve önceki yıllarda mezun olan öğrencilerin katıldığı 10. Yıl Mezunlar Buluşmasında kadim oyunlarımızdan çuval yarışı, yumurta taşıma yarışı, halat çekme  yarışı  gibi oyunlarla minik öğrenciler doyasıya eğlendi. Yüz boyama atölyelerinde yüzlerine çeşitli resimler yaptıran öğrenciler keyifli anlar yaşadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ