Başkan Erbaş, Rize’de aday din görevlileriyle buluştu

Başkan Erbaş, Rize’de aday din görevlileriyle buluştu

Rize programı kapsamında şehre gelen Bir dizi program ve icazet merasimi için Rize’ye gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ni ziyaret etti.

Eğitim görevlileri, aday din görevlileri ve yüksek ihtisas eğitimi alan kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Erbaş, din görevlilerinin önemli özelliklerinden bahsederek, “ihlas, samimiyet, aşk ve heyecan” gibi unsurların cemaatlerle sağlıklı bir iletişim kurmak için gerekliliğini vurguladı.

Başkan Erbaş, “Sizler peygamber varislerisiniz, peygamber varislerinde olmazsa olmaz 4 özellik (Bizim rabiamız) ihlas, samimiyet, aşk ve heyecandır. Bunlar olursa, cemaatin gönlünde taht kurarsınız ve görev yaptığınız yerden ayrılırken cemaatinize ‘yarın ahirette beni size sorarlarsa ne dersiniz?’ sorusuna ‘Allah senden razı olsun hocam. Görevini hakkıyla yaptın’ cevabı alabilirseniz ne mutlu size.” dedi.

Erbaş: “Ders aldığınız hocalarınızdan en üst seviyede istifade etmeniz gerekir. Çünkü ilim, irfan, bilgi ve hikmet her zaman iç içe olmanız gereken bir husustur. Okuyun ufkunuz açılsın. Tefekkür dünyanız genişlesin. Çünkü insana ancak ve ancak çalıştığının karşılığı vardır.” ifadelrini kullandı.

Erbaş Rize Ihtisas 33

Program sonunda Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Vekili Abdul Kadir Albayrak tarafından Başkan Erbaş’a hediye takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ