Dini Haberlerim

Bakan Yılmaz’dan Sınavsız Geçişe (İlitam) Destek

Bakan Yılmaz’dan Sınavsız Geçişe (İlitam) Destek

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar din görevlileri için önemli olan sınavsız geçiş hususunu görüşmek üzere Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile bir araya geldiler.

Diyanet-Senin uzun zamandan beri hayata geçirmeye çalıştığı sınavsız geçiş talebi Bakan Yılmaz’dan da destek aldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın en büyük sendikası olan Diyanet-Senimiz bu talebiyle diyanete yeni bir ivme kazandırma hedefindedir. Din görevlilerimizin daha donanımlı olmaları eğitim ile mümkündür. Söz konusu talep hayata geçtiğinde daha donanımlı din görevlileriyle yol alacağımız bellidir. Bu hususta gereken desteği vereceğinize inanıyoruz.” dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar ise “Diyanet’in manevi boyuta yönelik çalışma yapması nedeniyle diğer kurumlardan farklı olarak hiçbir boşluğu kabul etmeyen özel bir yapısı var. Açılan bu boşluklardan şer odaklarının sızmaması için daha uyanık ve donanımlı olmamız gerekir. Hele dini alanda beliren boşluğu acı bir tecrübe ile yaşadığımız darbe girişiminde daha net görebildik. Manevi alanda beliren boşluğu doldurmanın tek yolu, ilim sahibi din adamlarının gerçek bir uyarıcı olarak görevini yapmasıyla mümkündür. Eğer ki bizler daha donanımlı bir şekilde toplumun karşısına çıkmaz isek başkaları bizim yerimize ortaya çıkıp konuşabilir, toplumu yanlış yere sevk edebilir. Geçmiş yıllarda yaşanan hatalar bu ülkenin ortak sorunudur. Bu sebeple Yeni Türkiye’nin yeni Diyanet’i eğitimde de en iyi durumda olmalıdır. Bu durum ortak bir sorumluluk gerektirir. Diyanet-Senin görevi söz konusu sorunu tespit edip gereken mercilere iletmektir. Bizler bu talebi sizlere taşırken görevimizi yapıyoruz. Bu göreve vereceğiniz cevap, Diyanet İşleri Başkanlığımızın yarını ile doğru orantılıdır. Desteğinizi esirmeyeceğinize olan inancımız tamdır.” diyerek sınavsız geçişin önemini vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yapılan ziyaretten memnun kaldığını dile getirerek, “Söz konusu talebinizi hayata geçirmek için gereken adımları atıyoruz. Bizler de Diyanetimizin faydasına olacak her işte sorumluluk almak isteriz. En kısa sürede bu hususun hayata geçmesi adına elimizden gelen her tür yardım ve desteği yapacağımızı bilmenizi isterim.” deyip sınavsız geçiş için Milli Eğitim Bakanlığının üzerine düşen her tür sorumluluğu yapmaktan geri durmayacağını belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ